Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Schetynówką rozpocznie się budowa obwodnicy Darłowa

Z ogłoszonej przez wojewodę zachodniopomorskiego listy rankingowej budowy "schetynówek" wynika, że darłowski samorząd otrzyma dofinansowanie 3 mln zł na realizację projektu "Budowa ulicy Sportowej - I etap budowy obwodnicy miasta.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata  2010 - 2011. Celem programu jest wsparcie budowy, przebudowy oraz remontów dróg gminnych i powiatowych. Na konkurs wpłynęły 33 wnioski od różnych gmin województwa zachodniopomorskiego. Dofinansowanie otrzyma jedynie 16 projektów. Darłowski wniosek znalazł się na wysokiej 4 pozycji. Powstanie 1222- metrowy odcinek łączący ulicę Morską z Al. Jana Pawła II. Jezdnia będzie mieć 7 metrów szerokości oraz ścieżkę pieszo-rowerową i oświetlenie. Ul. Sportowa będzie mieć nawierzchnię asfaltową, a oddzielony pasem zieleni chodnik ze ścieżką rowerową będzie wykonany z kostki betonowej. Wartość kosztorysowa inwestycji 6,8 mln zł.

Jeszcze w tym roku po podpisaniu umowy samorząd planuje ogłosić przetarg na wykonanie drogi. Roboty zaczną się najprawdopodobniej wiosną i zakończą jesienią 2011 r., mówi Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo.

Będzie to I etap budowy obwodnicy, która rozpoczyna się od al. Jana Pawła II poprzez ul. Sportową, most na rzece Wieprzy do al. Wojska Polskiego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl