Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Sukcesy darłowskich nauczycieli przedsiębiorczości

Najlepsi nauczyciele przedsiębiorczości oraz najlepsze zespoły uczniowskie, uczestniczące w programach edukacyjnych NBP, odebrali w Warszawie 5 listopada nagrody za całoroczną pracę edukacyjną z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

W Domu Technika NOT w Warszawie odbyła się już V Gala Wręczenia Nagród Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2010 zorganizowana przez Narodowy Bank Polski i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Na Gali wręczono nagrody dla najlepszych nauczycieli przedsiębiorczości w roku szkolnym 2009/2010 i uczniów zrzeszonych w Szkolnych Klubach Przedsiębiorczości z całej Polski. Galę prowadził Artur Orzech, a gościem specjalnym był prezes NBP Marek Belka.

Darłowscy nauczyciele Angelika Kuriata i Andrzej Protasewicz za osiągnięcia w minionym roku szkolnym w rankingu NBP i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości uzyskali prestiżowy tytuł ?Najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w województwie zachodniopomorskim. Angelika Kuriata jest nauczycielem języka polskiego i bibliotekarzem, a od września 2009 r. opiekunem Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie. Andrzej Protasewicz jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, nauczycielem historii, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości. Już czwarty raz został uhonorowany tym zaszczytnym tytułem.

Dyplomy i nagrody wręczali: prezes NBP, prof. Marek Belka, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP - Marcin Kaszuba i prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Zbigniew Modrzewski. Nagrody i tytuł zostały przyznane za aktywną działalność Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości oraz realizację projektów z zakresu podstaw przedsiębiorczości w roku szkolnym 2009/2010. To wyróżnienie jest efektem ciężkiej pracy i determinacji młodzieży uczącej się w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie i uczestniczącej w Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości w działania związane z trudną tematyką ekonomii. Gimnazjaliści pod opieką Andrzeja Protasewicza w minionym roku szkolnym realizowali m.in. projekt "Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości" i znaleźli się w jego ścisłym finale. Ponadto uczniowie przyswajali wiedzę z zakresu podstaw przedsiębiorczości na zajęciach prowadzonych przez Angelikę Kuriatę. Obydwa wyróżnienia dla siebie i nieobecnej na Gali Angeliki Kuriaty odebrał Andrzej Protasewicz.

Szkolny Klub Przedsiębiorczości powołany został w darłowskim gimnazjum w 2006 r. Przez ostatnie 4 lata kilkudziesięciu gimnazjalistów było jego aktywnymi członkami. Uczestniczyli w kilkunastu projektach ekonomicznych m.in.:

 1. Moje finanse "Z klasy do kasy"
 2. Konkurs na scenariusz słuchowiska
 3. Konkurs dla gimnazjów na najlepsze przedsięwzięcie uczniowskie- IDEA
 4. Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne cz. I
 5. Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne cz. II
 6. Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne cz. III
 7. Konkurs na pracę pisemną
 8. Lekcje z ekonomią w tle
 9. Daj szansę fortunie - zaprzyjaźnij się z ekonomią
 10. Konkurs plastyczny "Zwierzęta świata"
 11. Konkurs "Droga do Euro"
 12. Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości.

W wielu z nich odnosili sukcesy na skalę ogólnopolską. Największym sukcesem było zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie "Droga do Euro", jaki miał miejsce w listopadzie 2009.

W roku bieżącym Szkolny klub Przedsiębiorczości działa również w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl