Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowski benefis Jana Schwarzlose

Wczoraj 25 listopada w Kinie "Bajka" odbył się uroczysty benefis kompozytora, muzyka, dyrygenta i pedagoga Jana Schwarzlose z okazji pięćdziesięciolecia pracy artystycznej zorganizowany przez Darłowski Ośrodek Kultury.

Uroczystość rozpoczęła się projekcją multimedialną z komentarzem jubilata opisującym w skrócie etapy pracy muzycznej i pedagogicznej. Życie i dokonania artystyczne Pana Janka przedstawiła Dominika Lesner, która fachowo i dowcipnie i prowadziła konferansjerkę.

Pracę zawodową rozpoczął jako nauczyciel Liceum Pedagogicznego dla wychowawców przedszkoli w Wałczu. Przez wiele lat pracował w szkołach na terenie Niemiec, ucząc gry na instrumentach klawiszowych, pełnił również funkcję I dyrygenta orkiestry akordeonowej na 30 osób w Mulheim koło Frankfurtu. Biografię muzyka instruktora, pedagoga i założyciela kilku zespołów oraz wychowawcy znajdziecie państwo na stronie internetowej DOK - u w Darłowie. W trakcie koncertu swoje umiejętności muzyczne i wokalne prezentowali wychowankowie Jana Schwarzlose.  Kilka piosenek zaśpiewał dla jubilata Chór "Babunie" Godzinny występ zadedykowała jubilatowi Grupa Jazzowa Dixieland z Koszalina, której współzałożycielem był Jan Schwarzlose.

Po zakończeniu koncertu Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa udekorował jubilata przyznaną mu kilka lat wcześniej Oznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Koszalińskiego.

Życzeniom, kwiatom, podarkom i gratulacjom nie było końca. Po zakończeniu koncertu pod estradę wjechał trzypiętrowy tort, dar od współpracowników Pana Jana. Trzy godziny trwało wspaniałe i niezapomniane widowisko ze świetną oprawą muzyczną.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl