Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowo - Sianów dwa bratanki

Darłowo i Sianów mają wiele ze sobą wspólnego. Od dawna łączy ich herb miasta "Rybogryf" - (herb rodu Święców), a od niedawna Darłowska Lokalna Grupa Rybacka w dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści. Teraz nawiązują się nowe więzi.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie organizują akcję pod hasłem "Pomagamy koleżankom i kolegom z sianowskiego gimnazjum". Patronat nad akcją objął dyrektor szkoły pan Bogdan Herbeć.

 

Chcielibyśmy w jakiś sposób pomóc naszym kolegom z Sianowa, po tym, jak w październiku w ich szkole wybuchł pożar. Zorganizujemy w naszej szkole kilka imprez, z których dochód przekażemy gimnazjum w Sianowie. Jest u nas wielu utalentowanych uczniów, którzy zatańczą, zaśpiewają, zagrają, by w ten sposób pokazać, że mamy wrażliwe serca." - tak o najbliższych planach mówi Ewelina Baranowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie.

Już w poniedziałek 29 listopada 2010 w szkole odbędzie się szereg koncertów i imprez przygotowanych przez uczniów liceum. Będzie można spróbować wypieków kulinarnych uczennic z klasy II a, przez cały dzień uczeń klasy II b Szymon Sawicki będzie rysował karykatury. Odbędą się koncerty: gitarowy (Andrzej Dziedzina, Maciej Zborowski), wokalny (Aleksandra Mleczak, Anna Czekierda), na klarnecie zagra Michał Gruba a towarzyszyć mu będzie Jan Michalski, który zagra na flecie. Będzie można podziwiać zespół taneczny a także obejrzeć program kabaretowy w wykonaniu chłopców z klasy III c. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza będą zbierać do puszek pieniądze. Całą imprezę poprzedzi akcja promocyjna przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl