Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

II DARŁOWSKA LAPONIA ŚW. MIKOŁAJA

Pod honorowym patronatem Arkadiusza Klimowicza - burmistrza miasta Darłowo w niedzielę 5 grudnia w godz. od 13 do 16 na rynku pod Rybakiem odbędzie się po raz drugi wielki kiermasz rodzinny pod nazwą "Darłowska Laponia św. Mikołaja", zorganizowany przez darłowskich wolontariuszy.

Laponia - Kraina Św. Mikołaja leży w północnej Finlandii, w części poza kołem polarnym. Stolicą Laponii jest Rovaniemi. Tam znajduje się wioska Św. Mikołaja i jego chata. W krainie hodowców reniferów teraz jest minus 30 stopni i polarna zorza.

Jak nas informuje Dorota Kuriata - koordynator imprezy z ramienia Darłowskiego Centrum Wolontariatu podczas kiermaszu będzie można: wykonać własnoręcznie świąteczne ozdoby, przygotować stroik świąteczny, napisać list do Mikołaja, zrobić kartkę świąteczną, pomalować własną bombkę, czy spróbować świątecznych wypieków. Ponadto zostanie utworzony tradycyjny choinkowy łańcuch dobrych serc oraz uruchomiona zostanie specjalna "Elfowa poczta".

Podczas kiermaszu nastąpi uroczyste odpalenie miejskiej- choinki, spotkanie ze Świętym Mikołajem, występy dzieci i młodzieży z darłowskich przedszkoli i szkół oraz Darłowskiego Ośrodka Kultury. Rynek zostanie zapełniony stoiskami ze świątecznymi ozdobami wykonanymi przez wolontariuszy. Część ozdób choinkowych zostanie bezpłatnie rozdana dzieciom.

W czasie imprezy będzie można wesprzeć działalność Szkolnych Klubów
Wolontariusza zakupując po 2 zł cegiełki, stroiki i inne ozdoby lub przekazując dobrowolne datki do puszek. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wspieranie działań wolontariatu i ufundowanie stypendiów dla dzieci z niezamożnych rodzin. W kiermaszu wezmą udział wolontariusze z Darłowa i Dąbek oraz niektórzy biznesmeni wspierający wolontariat. Darłowska Laponia Św. Mikołaja to inicjatywa miejscowych wolontariuszy, którzy własnymi siłami ją przygotowali.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl