Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

WOŚP zagrała w Darłowie po raz 19

Przez całą niedzielę grała w Darłowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ogółem w mieście na cele WOŚP zebrano około 18 tysięcy złotych. 19 finał tej charytatywnej akcji poświęcony był dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Trzy sztaby (ZS im. Lotników Morskich, ZS im. S. Żeromskiego i SP nr 3) liczące łącznie 150 wolontariuszy kwestowały, licytowały i brały udział  w koncertach, które odbywały się na terenie Darłowa i jego nadmorskiej dzielnicy Darłówka. Darłowo jest już stałym uczestnikiem corocznych koncertów orkiestry Jurka Owsiaka. Nie inaczej było w tym roku, mimo padającego deszczu mieszkańcy Darłowa wspierali akcję już od godz. 9, kiedy to wielkie granie rozpoczęło się na ulicach miasta. O godz.17 wszyscy przenieśli się do kina "Bajka", gdzie organizatorzy przygotowali sporą dawkę muzyki, śpiewu i tańca. Na scenie w ramach trzeciego finału "Odkrywamy Talenty" zaprezentowały się zespoły, rockowe i popowe, soliści i formacje taneczne. Występy artystyczne przeplatano licytacjami gadżetów i przedmiotów przekazanych na aukcję.

W ten sposób nowych właścicieli znalazła cała masa WOŚP-owych gadżetów, jak np. kalendarze, kubki i koszulki specjalnie wykonane przez sztab Jurka Owsiaka oraz, płyty, książki, urządzenia gospodarstwa domowego, obrazy, fotogramy, lichtarze, szalik Darłovii, a nawet złoty medalik i kolczyk przekazane przez prywatnych darczyńców. Dochód z licytacji wyniósł około dwóch tys. zł. Wszystkie licytacje prowadził zgrany duet dyrektorów SP nr 3 - Andrzeja Protasewicza i ZS im S. Żeromskiego - Bogdana Herbecia. Do osobnych puszek zbierał również datki na WOŚP miejscowy market "Lidl". Liczenie zebranychpieniędzy jeszcze trwa, ale ze wstępnych wyników można powiedzieć ze zebrano ogółem ponad 18 tys. zł.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl