Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie przybywa firm

Od kilku lat w Darłowie systematycznie przybywa podmiotów gospodarczych.  Z aktualnego raportu statystycznego o liczbie zaewidencjonowanych przedsiębiorstw w Urzędzie Miasta w Darłowie wynika, że w roku 2010 przybyło ich netto 61.  W końcu grudnia 2010 roku było ich 1634. W trakcie minionego roku 192 firmy zaprzestały swej działalności, ale jednocześnie 255 rozpoczęło działalność gospodarczą.  Co dziewiąty mieszkaniec Darłowa wliczając w to dzieci ma własną firmę. Wiele różnych firm rozpoczyna działalność przed sezonem letnim, a po sezonie wykreśla się z ewidencji.  W roku 2010 na kilka miesięcy zawiesiło swą działalność 571 podmiotów gospodarczych i jednocześnie 389 wznowiło działalność.

Najliczniejsza grupa podmiotów gospodarczych zajmuje się handlem - 564 i usługami niematerialnymi (w tym zakwaterowanie), bo aż 624. Przemysłem zajmuje się 166 przedsiębiorstw, a budownictwem 128 firm. Poza tym 119 podmiotów gospodarczych prowadzi usługi gastronomiczne.

Różne formy aktywności gospodarczej prowadzą też nieumieszczone w ewidencji przedsiębiorstw stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl