Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowskie Gody

Darłowski Ośrodek Kultury po raz czternasty zorganizował w dniu 22 stycznia w kinie "Bajka" - Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych - "Darłowskie Gody".

Wzięło w nim udział 15 zespołów i ponad 200 wykonawców nie tylko z terenu miasta i gminy Darłowo, ale również z miejscowości Dobrzyca. Jury w składzie: Zenon Lesner- przewodniczący i członkowie: Elżbieta Gagjew, Renata Potomska i Mariola Andrys-Apanaszczyk przyznało trzy "Złote Anioły. W grupie przedszkoli I miejsce zdobył zespół pierwszy Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Darłowie, którym opiekowała się Joanna Waliszewska, a wspomagały ją Joanna Stefaniak, Mariola Lewko i Halina Rokicka.

W kategorii szkół podstawowych najlepsze jasełka zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy. W kategorii zespołów gimnazjalnych i młodzieży starszej zwyciężył zespół ?Szpila" ze Społecznej Szkoły w Jeżyczkach pod opieką artystyczną Lidii Goszczyńskiej.

Nagrodę specjalną za występ zespołu kolędniczego otrzymała grupa "Dominanta" ze SP nr 3 przygotowany przez Marzenę Wolską. Na wyróżnienie zasługuje też program jasełkowy przygotowany pod kierunkiem Grażyny Kopeć ze SP nr 3.

Generalnie poziom był dobry i wyrównany, mówi Jerzy Piotrowski pomysłodawca "Darłowskich Godów" i konferansjer przeglądu jasełek.

W szycie strojów, budowę szopek i scenografię mocno zaangażowali się rodzice występujących dzieci i młodzieży. Widać było także ogromne zaangażowanie nauczycieli ze wszystkich szkół i przedszkoli. Gospodarze przeglądu poczęstowali słodkościami  młodych artystów i zaprosili ich na przyszły rok na jubileuszowe "Darłowskie Gody".

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl