Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Ogłoszono przetarg na kolejną darłowską schetynówkę

Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo ogłosił 24 stycznia nieograniczony przetarg na budowę ulicy Sportowej, która rozpocznie I etap budowy miejskiej obwodnicy.

Planuje się wybudowanie 1222 - metrowego odcinka ulicy łączącego Al. Jana Pawła II z terenem boiska. Przebudowana ulica Sportowa na tym etapie nie będzie dochodzić do ul. Morskiej, ponieważ jej około stumetrowy odcinek wraz z rondem i mostem ma budować Zachodniopomorski Zarząd dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Jezdnia będzie mieć 7 metrów szerokości. Równolegle do jezdni odwodnionej kanalizacją deszczową będzie przebiegać oświetlona ścieżka pieszo-rowerowa. Ulica Sportowa będzie mieć nawierzchnię asfaltową, a oddzielony pasem zieleni chodnik ze ścieżką rowerową będzie wykonany z kostki betonowej. Ulica Sportowa połączy się z al. Jana Pawła II rondem. Poza tym powstanie jeszcze drugie rondo na wysokości przyszłej Hali Sportowej. Od tego ronda w przyszłości planuje się wybudowanie ulicy, która połączy tereny sportowe z ul. Morską na wysokości oczka wodnego.

Roboty zaczną się najprawdopodobniej wiosną. Natomiast zakończenie prac planuje się w terminie do listopada 2011 r., mówi Andrzej Słoma - kierownik referatu integracji europejskiej i inwestycji. Będzie to I etap budowy obwodnicy, która rozpoczyna się od al. Jana Pawła II poprzez ul. Sportową, most na rzece Wieprzy i dalej do al. Wojska Polskiego.

Na realizacje projektu ?Budowa ulicy Sportowej" darłowski samorząd otrzyma dofinansowanie w kwocie do 3 mln zł. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2010-2011. Celem programu jest wsparcie budowy, przebudowy oraz remontów dróg gminnych i powiatowych.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl