Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W szkole podstawowej nr 3 w Darłowie 24 marca br.  rozegrano tegoroczną miejską edycję Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego celem jest m.in. poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w śród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu i rekreacji. Organizatorami turnieju są: Ministerstwo Edukacji, Komenda Główna Policji, Polski Związek Motorowy. Po wcześniejszych  eliminacjach  szkoły podstawowe i gimnazja wystawiły trzyosobowe drużyny. Turniej polegał na rozwiązaniu testów oraz na praktycznej jeździe rowerem po torze sprawnościowym. Były tam m.in. : jazda po równoważni, po pochylni, slalom, korytarz z desek, rynna, bramka itp. Zarówno testy jak i jazdę po torze sprawnościowym oceniała komisja sędziowska w składzie: aspirant Andrzej Zięba – przewodniczący, sierżant sztabowy – Sławomir Jelonek, sierżant Jacek Bogus, komendant Straży Miejskiej – Henryk Siewierski członkowie.
Pierwsze miejsce i 123 punkty w śród szkół podstawowych (klasy IV-VI) zdobyła drużyna SP nr 3 w składzie: Kinga Ciechanowska, Joanna Polakowska i Karolina Wątek. Zwycięską drużynę przygotowywała i opiekowała się Agnieszka Walczak.
Drugie miejsce zajęła drużyna SP nr 2. W grupie młodzieży gimnazjalnej I miejsce i 104 punkty zdobyła drużyna z Miejskiego Gimnazjum pod opieką Danuty Trębickiej w składzie: Radosław Cieślak, Damian Łukaszewski, Błażej Panasiak. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2. Te dwie zwycięskie drużyny będą reprezentowały miasto Darłowo na powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundował burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. 
 

L.W.
Darłowo, ED 2/2006

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl