Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie na Dzień Dziecka otwarto nowy plac zabaw

W Darłowie w pobliżu ul. H. Wieniawskiego 1 czerwca otwarto największy w mieście plac zabaw dla dzieci. Z okazji Dnia Dziecka odbyła się na nim wielka impreza połączona z licznymi atrakcjami i niespodziankami.

Jeszcze do niedawna w tym miejscu pomiędzy blokami stały bajora z wodą i doły z błotem. Teraz wszędzie rośnie piękna trawa a ogrodzony plac wyposażono w liczne urządzenia zabawowe takie jak np.: kolejki, huśtawki, piaskownica, drabinki, karuzele, zjeżdżalnie, czy ściany wspinaczkowe. Tego dnia na scenie oprócz Teatru Lalek ze Słupska prezentowały się maluchy z samorządowych i prywatnych przedszkoli. Już przy wejściu na teren placu malowano twarzyczki dzieci w motylki, kwiatki, kotki itp. oraz rozdawano drobne prezenty i słodycze. Do dmuchanych zjeżdżali, suchego basenu z piłeczkami oraz batuty ustawiły się kolejki. Wielkim powodzeniem cieszyły się czterokołowe rowerki, którymi dzieci objeżdżały teren wokół placu. Wszystkie urządzenia zabawowe przeszły trudny test i zdały egzamin. Na scenie pirat Albert zachęcał dzieci do wspólnych zabaw. Maluchy od licznych atrakcji dostały wypieków, a ich buzie śmiały się na okrągło. Otwarcia placu i przecięcia wstęgi dokonał Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo razem z dziećmi ze wszystkich przedszkolnych placówek oświatowych. Pomysłodawcami wykorzystania terenu na plac zabaw był radny Czesław Woźniak i Arkadiusz Klimowicz. To był strzał w dziesiątką powtarzali licznie przybyli zadowoleni rodzice.

Zorganizowany przez samorząd i DOK blok imprez wsparło wielu sponsorów.  Ze wszech miar udane przedsięwzięcie wejdzie na stałe do kalendarza imprez zapewnił rodziców i dzieci burmistrz miasta.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl