Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Darłowie

Już po raz szósty w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie 31 maja zakończyła się gala finałowa Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Zaprzyjaźnionych Miast Darłowo - 2011. Na konkurs wpłynęło niemal 500 prac plastycznych wykonywanych różnymi technikami. W przeglądzie uczestniczyły szkoły: ZS nr 3 w Dąbkach, ZS w Kopnicy, ZS Gimnazjum nr 2 w Darłówku, SP nr 3 w Darłowie, LO im. S. Żeromskiego w Darłowie, ZSM w Darłowie, ZS w Pieszczu, ZS nr 2 w Starym Jarosławiu, Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie, Szkoła Podstawowa w Sławnie, Gimnazjum Miejskie w Darłowie, Przedszkole nr 2 w Darłowie, Dzienny Ośrodek Reh.-Terap. w Darłowie, DOK w Darłowie oraz Klub 44 Bazy Lotnictwa Morskiego. W tym roku nie nadeszły prace z zagranicy.

Celem przeglądu była promocja kultury i sztuki Darłowa i regionu oraz rozwój kultury literacko - plastycznej młodego pokolenia. Tematem tegorocznego VI Konkursu była ?Poezja i obraz w twórczości literackiej". Przed wręczeniem nagród i wyróżnień młodzież pod kierunkiem Anny Rudzkiej deklamowała wiersze.

Jury przeglądu w składzie: przewodnicząca - Katarzyna Łusiewicz i członkowie: Bogdan Pasławski, Katarzyna Tocha, Ewa Filipek nagrodę Grand Prix z pracę ?Rzepaki" przyznało Monice Stankiewicz z LO w Darłowie, opiekunka Monika Burzak. W kategorii wiekowej klas I-III i przedszkola nagrody otrzymały: I-Jolanta Wachowska Klub 44 Brygady Lot. Morskiego, op. B. Wojtukiewicz, II-Patrycja Nowakowska S.P. 3 Darłowo, op. G. Kopeć; III-Maja Barancewicz Przedszkole nr 2, op. M. Makuch, B. Ciechanowska. Wyróżnienia otrzymali Krzysztof Nocóń - DORT- op. Ewa Królik, Karol Walczak S.P. 3 Darłowo, op. Ewa Filipek.

W kategorii wiekowej klas IV-VI; I-Witold Kozera ZS w Pieszczu, op. G. Kozera II-Agata Hejno ZS nr 4 w Kopnicy, op. J. Tomczyk III-Marta Balicka S.P. 3 w Darłowie, op. E. Juszczyk Wyróżnienia: Natalia Bukowska ZS w Pieszczu, op. G. Kozera Wiktoria Lichocka Klub 44 Brygady Lot. Morskich - Darłowo, op. B. Wojtukiewicz

W kategorii wiekowej klas gimnazjalnych: I-Dagmara Zdunek- Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie, op. Anna Machłaj, II-Paulina Kośka ZS w Pieszczu, op. G. Kozera, III-Marta Zemlewska ZS nr 3 w Dąbkach, op. Monika Ferka. Wyróżnienia Zuzanna Smulska Gimnazjum Miejskie w Darłowie, op. K. Leśniewska Karolina Werner Gimnazjum nr 2-Stary Jarosław, op. A. Miranowicz.

W kategorii klas ponad gimnazjalnych: I-Monika Stankiewicz LO w Darłowie, op. M. Burzak, II-Mateusz Łuczak ZSM w Darłowie, op. A. Idasiak, III-Krystian Świacki LO w Darłowie, op. Bożena Galińska, Wyróżnienia Piotr Wik ZSM w Darłowie, op. A. Idasiak Anna Wierszel DORT w Darłowie, op. Ewa Królik.

Organizatorem i koordynatorem konkursu była artystka plastyk i nauczycielka sztuk pięknych w SP nr 3 Elżbieta Juszczyk. przy współpracy Urzędu Miejskiego i Muzeum. Składali gratulacje i wręczali nagrody: Andrzej Protasewicz - dyrektor SP nr 3, Elżbieta Juszczyk i Katarzyna Tocha.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl