Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Darłowo: Udane zawody wędkarskie w połowach z małych łódek

Koło PZW w Darłowie i Przystań u Antka zorganizowały już po raz siódmy   Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie z Małych Łódek na Bałtyku pod nazwą Festiwal Dorszowy - Darłowo 2011. Zawody odbywały się pod patronatem starosty powiatu sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego.

Do Darłowa zjechała śmietanka wędkarzy morskich specjalizujących się w połowach dorszy z małych łódek. W zawodach wystartowało jedenaście załóg z takich stron jak np.: Szklarska Poręba, Zielona Góra, Goleniów, Borne Sulinowo.

Pierwszego dnia zawodów złowiono 320 kg dorszy. Przeznaczono je w całości do dyspozycji starosty na cele charytatywne dla wychowanków Domu Dziecka. Dodatkowo Zbigniew Owczarek i Janusz Omylak dołożyli do tej puli od siebie 50 kg fileta z dorsza.

Zwycięzcą Festiwalu Dorszowego Darłowo 2011 został Dawid Mizgała, który złowił 60,29 kg dorszy. Drugie miejsce wywalczył Janusz Malcher z wynikiem 35,37 kg. Brązowy medal zdobył Wojciech Chwastek łowiąc 30,45 kg dorszy większych od 39 cm. Kolejne miejsca zajęli: Izydor Kruczyński -28,90 kg, Juliusz Bernat - 26,75 kg, Robert Drewnowski - 25,02 kg, Władysław Kocój - 23,15 kg, Tadeusz Szurlej - 22,14 kg, Mirosław Omylak - 16,02 kg, Piotr Pedrycz 10,50 kg. Łącznie złowiono 641,66 kg ryb. Wszyscy uczestnicy zawodów i sędziowie otrzymali pamiątkowe medale.

Puchary i nagrody wręczał Wojciech Wiśniowski - starosta powiatu sławieńskiego. Największą rybę, dorsza, mającego 97 cm złowił Grzegorz Dulowski. Dwudniowe zawody wędkarskie odbywały się jak zwykle we wspanialej atmosferze. Organizatorzy zawodów: Antoni Hołub i Piotr Ebel przeszli samych siebie i zapewnili zawodnikom wszystko, co potrzeba. Przy okazji organizatorzy zapraszają zawodników na jesienne dożynki dorszowe.