Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Koncert kultury kresowej

W niedzielę 5 czerwca w Darłowie na Wyspie Łososiowej odbył się Koncert Kultury Kresowej w ramach III Ogólnopolskiego Zjazdu Kresowian z Ziemi Lubomelskiej i Wołynia.

Zacni goście przybyli do Darłowa po wcześniejszej mszy świętej w intencji Kresowian w Jeżycach oraz po spotkaniu z mieszkańcami Malechowa. Głównymi organizatorami zjazdu byli Jerzy Krzyżanowski z Jeżyczek i Krzysztof Kołtun z Chełmna. Zjazd zorganizowano na ziemiach powiatu sławieńskiego, gdyż żyje tu na tych terenach dużo ludzi pochodzących z tamtych stron.

Na darłowskiej scenie kolejno prezentowali swoje artystyczne umiejętności głównie w repertuarze kresowym: Kapela Darłowianie, solistka z gitarą - Amelka Czerniejewska z Boryszewa, Kapela Swaty z Będzina, Zespół Ludowy ?Pieńkowianie" z Pieńkowa, dzieci z Zespołu Szkół Społecznych z Jeżyczek, Zespół Ludowy ?Ostrowianie" z Ostrowca oraz Chór Babunie z Darłowa. Goście z Chełma, Sielca i okolic zaprezentowali wołyńską poezję, weselnego korowaja, tańczyli oberki, polki i majdaniaki, śpiewali pieśni i dumki wołyńskie oraz pieśni obrzędowe. Licznie przybyli mieszkańcy Darłowa gorąco oklaskiwali występy gości oraz wołyńskie opowiastki, humoreswki i przysłowia.  Przy okazji Kresowiacy zwiedzili Darłowo i odpoczęli nad Bałtykiem.

Organizatorami koncertu kultury kresowej byli Darłowski Ośrodek Kultury, ZSS w Jeżyczkach oraz komitet organizacyjny zjazdu. Zarówno artystom jak i mieszkańcom smakowała wojskowa grochówka zafundowana przez DOK.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl