Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Aspirant sztabowy Andrzej Kamoda

O bezpieczeństwie w Darłowie z aspirantem sztabowym Andrzejem Kamodą - kierownikiem Komisariatu Policji w Darłowie rozmawia Leszek Walkiewicz

Jak to jest z tym bezpieczeństwem w Darłowie?

Niedawno porównywałem liczbę kradzieży z włamaniem w pierwszym kwartale ubiegłego roku z pierwszym kwartałem roku bieżącego i jasno z tego wynika, że poprawiło się ono mimo braku nocnego oświetlenia przez pewien okres. Zmniejszyła się również znacząco liczba zdarzeń powodujących niszczenie mienia.

A jak będzie wyglądać sytuacja w sezonie letnim?

Na mój wniosek już 24 czerwca do Darłowa przybędzie dodatkowo 10 policjantów z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, którzy będą pełnić służby i chronić mieszkańców miasta i turystów. Ponadto dostaniemy wzmocnienie z Powiatowej Komendy Policji w Sławnie o kilku policjantów, którzy będą pełnić patrole po cywilnemu. Mimo zmniejszenia liczby policjantów w województwie zachodniopomorskim darłowski komisariat nie doznał uszczerbku i obecnie zatrudnia 37 coraz lepiej wyszkolonych policjantów i pracowników Policji.

A co jest z monitoringiem funkcjonuje czy nie?

Oczywiście działa, ale wymaga pewnego rozszerzenia o dodatkowe miejsca na obszarze miasta. W tej sprawie współpracujemy z burmistrzem miasta oraz z zarządem Portu Morskiego w Darłowie, który planuje w najbliższym czasie zamontowanie ośmiu nowych kamer.

Jak wygląda współpraca z miejscową Strażą Miejską?

Zarówno współpraca pomiędzy komendantami jak i poszczególnymi funkcjonariuszami obydwu służb układa się bardzo dobrze. Rozumiemy się całkowicie i wzajemnie wspomagamy dla zachowania bezpieczeństwa w Darłowie, co potwierdzają efekty. Dobrze również układa się współpraca z darłowską Placówką Straży Granicznej.

A czy prowadzicie jeszcze inne działania, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa w Darłowie?

Przede wszystkim współpracujemy ze szkołami i w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" przypominamy uczniom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Mieszkańcom rozdajemy ulotki opracowane przez specjalistów z ministerstwa spraw wewnętrznych, dotyczące m.in. zabezpieczenia mieszkań. Szczególną uwagę poświęcamy ludziom starszym, gdyż oni bardziej są podatni i narażeni na działania oszustów i złodziei.

Dziękuję za rozmowę.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl