Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie rusza 13. Zlot Pojazdów Wojskowych i Grup Rekonstrukcji Historycznych

W poniedziałek 20 czerwca jak zwykle na tzw. nadmorskiej "Patelni" w Darłówku wschodnim rozpocznie się jeden z największych w Europie 13 - Zlot Pojazdów Wojskowych i Grup Rekonstrukcji Historycznych. Zlot będzie trwał do 26 czerwca włącznie.

 

Tego nie można przegapić. Tu trzeba być! Przez siedem dni (od 20 do 26 czerwca 2011 będzie trwała tegoroczna międzynarodowa impreza znawców i kolekcjonerów militarnych pojazdów historycznych. Na kilkunastu hektarach w Darłówku wschodnim położonych pomiędzy plażą, parkiem wodnym i pobliską farmą wiatraków rozłoży się obozowisko największego w Polsce militarnego festynu. Już zapowiedziało swój udział kilkuset miłośników militariów ze swoimi pojazdami wojskowymi z wielu zakątków Polski i Europy mówi Marian Laskowski pomysłodawca tej wyjątkowej imprezy. Organizatorem tegorocznego Zlotu Pojazdów Wojskowych i Grup Rekonstrukcji Historycznych, jest miasto Darłowo, a partnerami: Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i Marian Laskowski. Patronat medialny objęli: ?Odkrywca" i ?Polska Zbrojna". W tym roku dla uczestników, którzy przyjadą do Darłowa by wspólnie ją tworzyć i dobrze się bawić jest bezpłatna.

Podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się prezentacja najciekawszych wojskowych pojazdów militarnych jedno i wielośladowych, armat oraz broni ręcznej i maszynowej. Najważniejsi będą jednak obozujący miłośnicy militariów w swoich mundurach niemal wszystkich armii świata. Znacznie szerzej niż w latach ubiegłych zostały potraktowane pokazy rekonstrukcji grup historycznych oraz blok rozrywkowy.

Na terenach zlotowych swoje dioramy i inscenizacje batalistyczne zaprezentują m.in. Grupa Rekonstrukcyjno Historyczna AK-owcy z Grudziądza; GRH Task Force V, która jest grupą przyjaciół i miłośników militariów, pochodzących niemal z całej Polski, w tym z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Słupska czy Poznania. Zaprezentują oni grupy militarne wojsk koalicyjnych walczących w Afganistanie - szczególnie amerykańskie i brytyjskie siły specjalne.

Na zlotowej scenie w blokach koncertowych wystąpią m.in.: 23.06:  darłowski zespół Świadomość; Zespół Muniek (godz. 20:30); 24.06 - Tortilla; 24.06 - Kobranocka (godz. 20:30); 25.06 - Gdzie Cikwiaty; 25.06 - The Last Ride; 25.06 - Acid Drinkers. (godz.20:30)

Na czołgowisku można będzie odbyć niezapomnianą przejażdżkę pojazdem gąsienicowym.

Zlotowi towarzyszył będzie jak zwykle militarny bazar. Można na nim bedzi kupić: pojazdy, części, broń, nieśmiertelniki, umundurowanie i unikalne wyposażenie wojsk wszelkich armii. Więcej na: www.zlot.darlowo.pl.

 

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl