Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie otwarto drugiego Orlika

W Darłowie przy ul. S. Wyspiańskiego 17 czerwca otwarto kompleks ogólnodostępnych boisk ze sztuczną nawierzchnią wybudowany w ramach programu rządowo - samorządowego Moje Boisko - Orlik -2012.

Oryginalnie dokonano otwarcia Orlika 2012. W obecności radnych, zawodników Klubu Sportowego Darłovia, dzieci ze SP nr 3, nauczycieli, rodziców, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Bałtyk po poświęceniu zespołu boisk ze sztucznymi nawierzchniami  wstęgę otwarcia w postaci liny przeskoczyły dzieci ze SP nr 3, a dopiero za nimi przeskoczyli ją burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz, radni i zaproszeni goście.

Tego dnia zarówno na boisku do piłki nożnej, jak i na wielofunkcyjnym boisku z okazji Dnia Sportu odbywały się zawody, konkursy i pokazy treningów. Rzucano piłki do koszy, pokonywano tor przeszkód na czas, żonglowano i odbijano piłkami różnymi częściami ciała, rzucano do celu, skakano w dal, przeciągano linę i grano w dwa ognie. Równocześnie odbywał się plebiscyt na najlepszego młodego sportowca (każdy uczeń mógł oddać tylko jeden głos do skrzynki).  Najlepszymi sportowcami SP3 zostali: z klas czwartych Julia Wójtowicz i Sebastian Peliński; piątych Wiktoria Pasik i Bartosz Cimoszko, szóstych Oriana Wojciechowska i Dominik Giełażyn.

Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym w ramach programu Trzymaj formę, którego celem jest kształtowanie prozdrowotnych postaw oraz w kilku konkursach wiedzy. Po zawodach i pokazach ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej kadra nauczycieli SP nr 3 kontra reprezentacja uczniowska SP3.

Kompleks nowoczesnych boisk wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym poświęcił o. Andrzej z parafii M.B. Częstochowskiej.

Boisko do piłki nożnej z zieloną sztuczną trawą ma wymiary 62 x 30 metrów, a błękitne boisko wielofunkcyjne z poliuretanu 32,1 x 19,1 m. Na boisku wielofunkcyjnym można grać w piłkę ręczną, kosza i w piłkę siatkową. Zespół boisk został oświetlony, ogrodzony i wyposażony w piłkochwyty oraz w kontenerowe zaplecze szatniowo - sanitarne. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 1.037.973 zł. Na budowę Orlika, samorząd otrzymał dwie dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki 333 tys. zł oraz tyle samo z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. W okresie dwóch lat darłowski samorząd wybudował siedem boisk, korzystając z różnych programów pomocowych. Teraz każda darłowska szkoła ma własne boiska ze sztucznej trawy lub z poliuretanu. Sponsorami Międzynarodowego Dnia Sportu byli: radni z okręgu nr 1- R. Dudziński, B. Sajko, z okręgu nr 2 - D. Podgórska, K. Cybulski, Agnieszka Kozak - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Bałtyk", Stanisław Suszek - prezes Zarządu Ogrodów Działkowych, Szymon Krawczuk - Zarządca Wspólnot Mieszkaniowych, Teresa i Janusz Olejnik -Hurtownia "Perła".

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl