Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Przyjdź po kartę ICE, która może uratować Ci życie!

Skrót ICE (In Case of Emergency) oznacza ?w nagłym wypadku". Pomysł kart ICE powstał z inicjatywy włoskich ratowników, którzy zauważyli lukę informacyjną w kontakcie z rodziną i bliskimi poszkodowanych. W sytuacji wypadku czy innego zagrożenia nasi bliscy często nie wiedzą, co się wydarzyło i gdzie się znajdujemy. Dlatego warto mieć zapisanych kilka ważnych informacji na karcie ICE. Jest to trwała, plastikowa karta wielkością przypominająca zwykłą kartę płatniczą, z imieniem i nazwiskiem właściciela oraz 3 numerami do naszych najbliższych osób, które należy powiadomić w razie wypadku. Osoby podane do kontaktu powinny umieć udzielić informacji o stanie zdrowia właściciela karty.

Kartę ICE powinien mieć każdy z nas! Ty; Twoje dziecko Twoi rodzice i dziadkowie; Twoi współpracownicy, podwładni i przełożeni oraz nosić ją zawsze przy sobie!

Karta ICE: umożliwia natychmiastowy kontakt z najbliższymi osobami, umożliwia personelowi medycznemu zasięgnięcie informacji nt. chorób i zażywanych leków, mających wpływ na stan pacjenta, umożliwia zasięgnięcie informacji o tym, gdzie się pacjent leczy i ew. kto prowadzi terapię.

Niemal każdy  z nas znalazł się w sytuacji, która zagraża naszemu życiu lub zdrowiu.  Co roku na polskich drogach dochodzi do ok. 50 000 wypadków drogowych, w których jest ok. 70.000 poszkodowanych. Zapisane na karcie numery telefonów pozwalają służbom ratunkowym, Policji czy Straży Pożarnej na szybki kontakt z bliskimi osoby poszkodowanej. Pomaga to ustalić tożsamość poszkodowanego i stan zdrowia (choroby, przebyte urazy lub leki, które bierze). Wypadki komunikacyjne, to nie jedyne zagrożenie. Karta ICE jest niezastąpiona także w innych sytuacjach: gdy zgubi się dziecko, ktoś straci przytomność, albo nie potrafi podać swoich danych osobowych - wtedy ułatwia kontakt z rodziną takiej osoby.

Teraz jest okres wyjazdów wakacyjnych. Dlatego Straż Miejska w Darłowie rozdaje za darmo Karty ICE. Wystarczy zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej w Darłowie położonej przy ul. H. Wieniawskiego 17 G i tam otrzymasz Kartę ICE informuje nas jej komendant Rafał Musiał.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl