Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11942506, w maju 37636, dziś 435; on-line: 83

Echo Darłowa

Darłowianie na mistrzostwach świata

W dniach 23-29 sierpnia br. w Szwecji po raz pierwszy wzięła udział w Mistrzostwach Świata Młodzieżowych Par Tanecznych kilka par z darłowskiego Klubu Tańca Eryk.
Ja, moja partnerka i trzy inne pary zostaliśmy powołani do kadry Polski na Mistrzostwa Świata i Europy w Buug'u, DubbelBugg'u, Swingu i MixingBlues'ie jakie odbyły się w miejscowości Katrineholm w Szwecji. Darłowo reprezentowali: Krystian Frankowski i Aneta Jakielaszek; Kamil Tatuśko i Natalia Tatuśko; Piotr Bochut i Monika Raczkowska; Tomasz Zając i Aleksandra Zając.
Wyjechaliśmy 22 sierpnia br. z Koszalina razem z innymi parami z Koszalina, Białogardu i Karlina, skąd ruszyliśmy do gdańskiego portu. Po odprawie celnej weszliśmy na prom „Rogalin”. Na pokładzie spędziliśmy 21 godzin, ale mimo to nie nudziliśmy się, ponieważ byliśmy albo w basenie, albo w saunie. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie na dyskotece i ćwiczyliśmy nasze tańce. Po nocy pełnej atrakcji rano zaczęliśmy się powoli pakować i przygotowywać do wyjścia z pokładu promu. O godz.11dopłynęliśmy do miasta Nynasham. Po odprawie celnej udaliśmy się do stolicy Szwecji Sztokholmu. Tam szybko zwiedziliśmy miasto i pojechaliśmy do Katrineholmu do naszych miejsc noclegowych. Na miejscu po kolacji poszliśmy spać, aby zregenerować siły, ponieważ seniorzy nazajutrz z rana mieli zawody. Z rana grupa juniorów poszła, nad jezioro, a następnie na zawody, aby dopingować starszych kolegów. Parze seniorów z Darłowa (Aleksandra i Tomasz Zając) nie poszło tak źle, bo zajęli 16 miejsce w Bugg'u. Po przyjeździe do naszych domków ćwiczyliśmy tańce, ponieważ następnego dnia braliśmy udział w zawodach. Po śniadaniu wyjechaliśmy na zawody. Najpierw odbyła się parada krajów, a następnie przemówienia i w końcu zawody. Pośród juniorów najlepsza para (Kamil i Natalia Tatuśko) zajęli 13 miejsce. Następne pary: Krystian Frankowski i Aneta Jakielaszek oraz Piotr Bochut i Monika Raczkowska zajęły ex aequo 22 miejsce w Swing'u. Również 13 miejsce w MixingBlues'ie zajęła para (Kamil i Natalia Tatuśko), a para seniorów (Tomek i Aleksandra Zając) zajęła 18 miejsce w Swing'u. Po zawodach pełni wrażeń wróciliśmy do domków i znowu zaczęliśmy się pakować, bowiem następnego dnia rano niestety wracaliśmy do Polski. Wracaliśmy tą samą drogą, bawiąc się na promowej dyskotece, tym razem na promie „Silesia”. Tak zakończyła się nasza wakacyjna przygoda. Na koniec dziękujemy panu Romanowi Filusowi za przygotowanie nas do Mistrzostw Świata.
 

Krystian Frankowski - kl.II d Miejskie Gimnazjum
Darłowo, ED 9/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl