Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Z Darłowa w Tatry i na Słowację

W dniach od 24 czerwca do 3 lipca 2011 roku w Poroninie koło Zakopanego, przebywać będzie na tegorocznych koloniach czterdzieścioro dzieci w wieku 7-15 lat z darłowskich szkół.

W górzystym terenie Podhala i Tatr pełnym interesujących szlaków turystyczno - krajoznawczych w ośrodku kolonijnym ?Jędruś" będzie aktywnie wypoczywało 40 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, w tym 29 dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej.

Uczestnicy kolonii będą mieszkali w pokojach 3-6 osobowych i będą otrzymywać posiłki w miejscowej stołówce. Tamtejszy górski mikroklimat uznawany jest za leczniczy. Dzieci w czasie licznych zajęć sportowych będą korzystały z boisk sportowych i Aquaparku w Zakopanem oraz będą brały udział w ogniskach, zabawach i dyskotekach. Organizatorzy zapewniają wycieczkę autokarową do Słowacji z wejściem do Jaskini Bielańskiej.  Udadzą się tez do Morskiego Oka. Czekają ich Posiady z Góralem w Izbie Regionalnej oraz wycieczka do Wiktorówki gdzie odwiedzą Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr.  Czeka ich również wycieczka piesza na Gubałówkę oraz wycieczka do Jaszczurówki.

Ponadto poznają kompleks skoczni narciarskich, zabytki budownictwa regionalnego, odwiedzą Muzeum Tatrzańskie, przejdą się po Krupówkach, będą w pasterskim szałasie gdzie zobaczą jak wykonuje się oscypki. Będzie to, zatem kolonia pełna atrakcji.

Dziećmi będzie się opiekowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która będzie także prowadzić program profilaktyczny.  Dzieci zakwalifikowali na kolonie pedagodzy szkolni oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pełny koszt kolonii pokryty zostanie z budżetu miasta.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl