Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie na wędkę łowiono dorsze i pstrągi

W dniach 24 - 26 czerwca w Darłowie odbyły się zawody spinningowe o Puchar Wędkarza Polskiego Darłowo - 2011. Organizatorem zawodów było Koło PZW "Łosoś" w Darłowie, wspierane przez "Wędkarza Polskiego" i darłowski samorząd.

Królewskie Miasto Darłowo serdecznie gościło wędkarzy oraz osoby im towarzyszące na zawodach spinningowych o 18. Puchar "Wędkarza Polskiego". Patronat nad zawodami objął Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo, który jest również kolegą wędkarzy "po kiju". Sponsorami 18. Pucharu byli: Grauvell, Garmin Polska, Getka - Pilker, Fiume, Armatorzy kutrów wędkarskich, sklep Internetowy BELONKA. Uczestników zawodów oraz zaprzyjaźnione internetowe portale wędkarskie: wedkarz.pl; wedkarskiezawody.pl; wedkarzmorski.pl; zachodniopomorskiewedkowanie.pl, a także dziennikarzy z miejscowego tygodnika ?Obserwator Lokalny" goszczono w pensjonacie ?Pedros", który posiada własną nadrzeczną przystań. Tegoroczny 18 Puchar "Wędkarza Polskiego" odbywał się pierwszego dnia na rzekach Wieprzy i Grabowej, a drugiego na Bałtyku. W sobotę na morzu była za wysoka niebezpieczna fala, dlatego wędkowano na rzekach, gdzie łowiono pstrągi i okonie. Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w morskich połowach dorsza z małych łódek.

Jak nas informuje Piotr Ebel prezes koła PZW w Darłowie po podsumowaniu dwudniowych połowów pierwsze miejsce zajął Marek Bzdel - 2305 punktów ze Sławy w okręgu zielonogórskim, który złowił 34 ryby o łącznej masie 23,05 kg. Drugie miejsce wywalczył Janusz Malcher, który złowił 31 ryb i zdobył 2075 p. Brązowy medal otrzymał Radosław Galat ze Szczecina za złowienie 14 ryb o łącznej wadze 17 kg. Nawet ostatniemu zawodnikowi traktującemu zawody relaksowo dopisało szczęście, gdyż złowił 7 ryb ważących łącznie 4,55 kg. Największego dorsza o długości 70 cm złowił Janusz Malcher. Najlepsi wędkarze oprócz medali i statuetek dostali wędkarskie upominki. Wszyscy uczestnicy zawodów, sędziowie i zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe medale za udział w zawodach. Za wspaniałą atmosferę zawodów i serdeczną gościnę w imieniu wszystkich podziękował organizatorom 18 Pucharu redaktor "Wędkarza Polskiego" Wiesław Dębicki.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl