Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7731195, w lipcu 4342, dziś 1365; on-line: 177

Echo Darłowa

Okręgowe Dni Działkowca w Darłowie

Mamy pod swoją opieką kilkadziesiąt ogródków działkowych - mówił z dumą Stanisław Suszek, prezes okręgowego zarządu Polskiego Związku Działkowców w Koszalinie a zarazem prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Zjednoczenie" w Darłowie podczas Okręgowego Dnia Działkowca, jaki odbył się 23 lipca przed ratuszem na rynku w Darłowie.

W obchodach i festynie udział wzięli poseł do Sejmu Jan Kuriata, senator RP Piotr Zientarski, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Jan Krawczuk, starosta powiatu sławieńskiego Wojciech Wiśniowski, burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz, działkowcy z rodzinami z terenu byłego województwa koszalińskiego i mieszkańcy miasta. Przybyłych na festyn serdecznie powitał gospodarz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.

Okręgowa komisja konkursowa PZD OZ w Koszalinie pod przewodnictwem Zuzanny Sugier po przeprowadzeniu w maju i w czerwcu wizytacji i ilustracji 16 zgłoszonych do konkursu o "Najlepszy Rodzinny Ogród Działkowy" ogrodów w oparciu o ustalony regulamin podała wyniki konkursu. Pierwsze miejsce i puchar zdobył Rodzinny Ogród Działkowy "Zjednoczenie" w Kołobrzegu - 302 p. Drugie miejsca zajęły ex aequo ROD "Jedność" w Niekłonicach i "Relaks" w Drawsku Pomorskim po 286 p. Trzecie miejsce z 277 punktami zajął ROD "Słonecznik" w Białogardzie.

W ramach Powiatowych Dni Działkowca starosta Wojciech Wiśniowski razem z Arkadiuszem Klimowiczem burmistrzem Darłowa wręczyli puchary i dyplomy gratulacyjne: za I miejsce działkowcom ogrodu "Chopin", II miejsce - "Przymorze" i trzecie "WOP" w Darłowie.

Z okazji Okręgowych Dni Działkowca uchwałą prezydium okręgowego zarządu Polskiego Związku Działkowców Srebrnymi Odznakami Zasłużonego Działkowca wyróżniono: Mirosława Biela, Stanisława Kołodzieja, Adama Lubnera, Henryka Pancerzyńskiego, Antoniego Podsiedlika, Mariana Suszka, Zdzisława Tuliszkę, Sławomira Woźniaka. Podczas festynu odbył się pokaz plonów i kwiatów z darłowskich ogrodów działkowych oraz poczęstunek żurkiem, chlebem ze smalcem i ciastami.  Teraz na działkach ludzie mniej zajmują się uprawą marchwi czy pomidorów, a więcej odpoczywają, przy grillu Na scenie grał zespół jazzowy Dixieland Band Koszalin.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl