Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7745634, w lipcu 7442, dziś 1; on-line: 108

Echo Darłowa

Terminal Sztuki

W Darłowie powstał Terminal Sztuki

Z dniem 3 sierpnia w Darłowie inauguruje swoją działalność nowa placówka kulturalna nazwana Terminalem Stuki.

Darłowski samorząd, a w jego imieniu Darłowski Ośrodek Kultury  przejmuje od wojewody zachodniopomorskiego  budynek byłego Terminala odpraw granicznych, położony  w porcie w Darłówku zachodnim przy ulicy Kotwicznej 12. Zostanie w nim urządzona nowa placówka kulturalna pod nazwą "Terminal Sztuki".

Główną ideą  powołania tej placówki kultury jest stworzenie przestrzeni dla wszystkich tych, którzy kochają sztukę wszechpojętą, dla tych którzy tworzą przede wszystkim z pasji i pragną się tym podzielić ze światem. Artystyczna wizytówka miasta, w której zapoznać się będzie można z wszechstronną twórczością mieszkańców Darłowa i okolic w takich dziedzinach jak:  malarstwo, rzeźba, ceramika, grafika, rysunek, fotografia, mozaika, haft, instalacje artystyczne, instalacje video, pokazy multimedialne, dokumenty etc.. wieczory autorskie, prezentacje sylwetek artystów. W przyszłości chcemy również nawiązać współpracę z artystami z kraju i ze świata mówi Arkadiusz Sip dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury.

Swoją działalność Terminal Sztuki zainauguruje w środę 3 sierpnia o godz. 20 wernisażem poświęconym twórczości dwóch artystek.

Prace malarskie Urszuli Jurkiewicz-Feret, wystawiane były  m.in. w Darłowskim Ośrodku Kultury oraz Bibliotece Miejskiej im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie. Artystka ukończyła Szkołę Plastyczną w Katowicach na kierunku grafika  i metaloplastyka. W Warszawie studiowała reklamę zaś   w Londynie  - ceramikę i malarstwo pod kierunkiem Ms. Caroline Whyman  i Mr. Kevina Smitha. Jej prace wielokrotnie podziwiali  Londyńczycy w galeriach, także w Westminster. Jest członkiem Friends The Society of Women Artist. Od trzech lat mieszka w Darłowie, gdzie otworzyła swoją Galerię, w której prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Na wystawie zaprezentuje kilkanaście najnowszych prac o tematyce współczesnej.  Urszula Jurkiewicz -Feret  w swoich pracach porusza głównie tematy związane z ekologią, genetyką oraz walką z terroryzmem.

Druga z artystek to Paulina Feicht. Absolwentka instytutu sztuki w Hochschule Niederrhein w Krefeld u prof. Wörfel gdzie zgłębiała tajniki Design (na kierunku: Grafika).  W Düsseldorfie pracowała w Firmie reklamowej ?Cittadino Medien". Jednocześnie przez dwa lata dokształcała się na studiach podyplomowych  w Akademii Sztuk Pięknych. Swoje prace wystawiała w wielu galeriach na terenie Niemiec. Poza tym brała udział jako VJ (Visual Jockey) na koncertach zespołu "SPA" z Düsseldorfu. W 2005 roku razem z siostrą Dorotą Feicht wykonały freski na ścianach kościoła w Słowinie według swojego projektu. W roku 2007 na stałe osiedliła się w Słowinie, gdzie prowadzi Galerię MIZUMI. Nazwa ?Mizumi" znaczy jezioro (po japońsku), jest to także imię córki artystki, która jest  jej muzą. Na wystawie będzie  można obejrzeć  nie tylko  prace malarskie   i rysunki ale również instalacje przestrzenne.  Więcej o artystce można dowiedzieć się na stronie: http://de.dawanda.com/shop/mizumi

Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach od 16 do 20.  Wstęp bezpłatny.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl