Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie otwarto Terminal Sztuki

Wieczorem 3 sierpnia w byłym terminalu odpraw granicznych w Darłówku zachodnim przy ulicy Kotwicznej 12 nad Wieprzą otwarto Terminal Sztuki.

Na oficjalnym otwarciu nowej placówki kulturalnej byli artyści, muzycy, władze samorządowe i miłośnicy sztuki. Pomysł rzuciła Monika Ferka. Podchwycił go Arkadiusz Sip - dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury.  Poparł go Arkadiusz Klimowicz burmistrz miasta Darłowo i tak powstała nowa instytucja kultury. Tym razem wstęgę otwarcia przecięli artyści: Urszula Jurkiewicz Feret, Paulina Feicht i Anna Skrzynkowska, w towarzystwie dyrektora DOK, a burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej razem z widzami bili brawo. Terminal Sztuki poświęcił o Marek Kiedrowicz proboszcz parafii p.w. św. M.M. Kolbego w Darłówku. Nowy rodzaj działalności Terminal zainaugurował wernisażem poświęconym twórczości dwóch artystek.

Prace malarskie i ceramiczne Urszuli Jurkiewicz-Feret, wystawiane były w kraju i w galeriach angielskich.  Od trzech lat artystka mieszka i tworzy w Darłowie. Tu ma swoją Galerię, w której prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Na wystawie zaprezentowała kilkadziesiąt najnowszych prac o tematyce współczesnej. Artystka do perfekcji opanowała malarstwo koni. Także jej dzieła ceramiczne budzą wielki podziw i szacunek.

Druga z artystek Paulina Feicht od czterech lat mieszka w Słowinie, gdzie prowadzi Galerię "Mizumi". Nazwa "Mizumi" znaczy po japońsku jezioro, jest to także imię córki artystki, która jest jej muzą. Na wystawie oglądaliśmy nie tylko prace malarskie i rysunki, ale również instalacje przestrzenne. Oryginalnym pomysłem artystki są pokoje z elfami i duszkami. Wystawę można oglądać codziennie w godzinach od 16 do 20.  Wstęp bezpłatny.

Planujemy w sierpniu otwarcie kolejnych wystaw mówił Arkadiusz Sip dyrektor DOK:

godz. 20; 11.08 - 17. 08 -Malarstwo i Grafika Konrada Chmielnickiego,

godz.19; 19.08 - 25.08 - "Retrospekcje" Anny Skrzynkowskiej,

godz. 19; 26.08 -31.08 - Wernisaż "Wena" Darłowskiej Grupy Artystów "Pegaz".

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl