Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Budują Mosty Przyjaźni

W piątek 5 sierpnia odwiedziła Darłowo czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z Duisburga, która wypoczywa na obozie w Ośrodku Harcerskim "Leśna Polana" w Jarosławcu.

Od dziewięciu lat Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza lat bierze udział w programie "Europejskie Mosty Przyjaźni", który w dużej części polega na wakacyjnych wzajemnych odwiedzinach młodzieży w Duisburgu oraz w Darłowie i okolicy mówił phm Artur Hamerling. Teraz 13 Darłowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Szare Szeregi" działająca przy Miejskim Gimnazjum gości swoich kolegów na obozie harcerskim Komendy Hufca  Powiatu Sławieńskiego w Jarosławcu.

Podczas zwiedzania Darłowa niemiecka młodzież wraz z wychowawcami wzięła udział w spotkaniu w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza. Tu Krzysztof Walków kierownik referatu promocji i współpracy z zagranicą opowiedział przybyłym o działaniu miejskiego i powiatowego samorządu oraz wręczył każdemu pamiątkowe foldery o Darłowie wydrukowane w języku niemieckim. Natomiast rzecznik burmistrza mówił o bursztynie i historii miasta. Współpracę Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży JUZO z Duisburga z polskimi harcerzami wspierają dopłaty ze stowarzyszeń Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Pomeranii. W ramach programu "Europejskie Mosty Przyjaźni" niemieccy goście poznają podczas wspólnych biwaków, gier terenowych, turniejów, wycieczek, zabaw i ognisk zwyczaje polskiego harcerstwa oraz zwiedzają Darłowo i  Pomorze Środkowe. W nowym roku szkolnym darłowscy harcerze wybiorą się z rewizytą do przyjaznego im Duisburga.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl