Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wystawa prac Darłowskiej Grupy Artystów "Pegaz"

W nadmorskim "Terminalu Sztuki" w Darłowie 26 sierpnia otwarto zbiorową wystawę malarstwa rzeźby i ceramiki piętnastu darłowskich artystów profesjonalnych i amatorów.

Darłowo i okolice uwiecznili artystycznie tak znani artyści plastycy jak np.: Arthur Segal, Wilhelm Groß, Richard Zenke, Otto Kuske, Mieczysław Bieszczanin, Rudolf Hardow, Roman Mucha, Günter Machemehl i wielu innych.

Od ponad trzydziestu lat w Darłowie malują, rzeźbią i tworzą miejscowi artyści rzadko eksponując swoje prace. Idea skupienia darłowskich plastyków w nieformalną grupę nurtowała Urszulę Jurkiewicz - Feret od dłuższego czasu. Pomysł polegał na tym, aby zjednoczyć wokół siebie ludzi bliskich, serdecznych, o wspólnych zainteresowaniach, z którymi można się spotykać, dyskutować i rozmawiać o ideach i twórczości artystycznej. Razem jest łatwiej pozyskiwać fundusze na działalność artystyczną.  Pomysł dojrzał.  W kwietniu zawiązała się nieformalna grupa ?Wena" składająca się z ludzi o różnym poziomie twórczości, od profesjonalnych artystów plastyków o różnym poczuciu sztuki po amatorów, dla których tworzenie - malarstwo, rzeźba, grafika jest ich pasją życiową. Grupa zawiązała się m.in. w celu opracowania projektu statutu mającego na celu sformalizowanie i założenie stowarzyszenia. Jednym z ważnych punktów projektu statutu jest pozyskiwanie funduszy na wspólne działania kulturotwórcze i edukację kulturalną mieszkańców Darłowa poprzez warsztaty plastyczne, wystawy, plenery.  Obecnie powstaje ugrupowanie artystyczne pod nazwą Darłowska Grupa Artystów PEGAZ, które prezentuje cząstkę swej twórczości w Terminalu Sztuki przy ul Kotwicznej 12.

Na wystawie można oglądać prace: Urszuli Jurkiewicz-Feret, Moniki Ferki, Anny Skrzynkowskiej, Pauliny Faicht, Tadeusza Koniecznego, Tadeusza Obidzińskiego, Ryszardy Kulasińskiej, Adama Pluty, Elżbiety Juszczyk, Arkadiusza Szymczaka, Jacka Felińskiego, Teresy Kaczyńskiej, Danieli Klekociuk, Anny Michalskiej, Frischa Rudigera. Prezentowane prace plastyczne zarówno tradycyjne jak i awangardowe wykonano różnymi technikami od rysunku poprzez grafiki, oleje, pastele po rzeźby i ceramikę. Szczególnie przykuwają uwagę widza tworzone z wizją i przesłaniem do odbiorcy obrazy utalentowanego Arkadiusza Szymczaka. Wystawa potrwa do 14 września.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2011

Arkadiusz SzymczakObraz Arkadiusza Szymczaka

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl