Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Z wędkami na darłowskie plaże

W miniony weekend 27/28 sierpnia na plaży w zachodnim Darłówku odbyły się dwudniowe Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie DARŁOWSKA PLAŻA 2011. Wzięło w nich udział 57 specjalistów surfcasting'u, w tym byli i aktualni mistrzowie Polski w wędkarstwie morskim z plaży.

Od pięciu lat, w ostatni weekend sierpnia na plaży w Darłówku zbierają się wędkarze z całej Polski by rywalizować ze sobą o tytuł mistrza Ogólnopolskich Zawodów Wędkarskich pod nazwą "Darłowska Plaża". Często towarzyszą im członkowie rodziny.

W tegorocznych zawodach wziął udział Holger Kobarg - jeden z najlepszych wędkarzy morskich w Niemczech i w Europie. Był m.in. siedmiokrotnym mistrzem Niemiec dwukrotnym mistrzem Europy oraz wicemistrzem świata. Kobarg jest wędkarzem niemieckiej grupy Grauvell-Team. Jak nas poinformował sędzia główny zawodów Antoni Hołub w dwudniowej rywalizacji zwyciężył Tomasz Polak z Gdańska. Drugi był Jan Bubień z Poznania, a trzeci Andrzej Piegat z Płocka. Wszyscy złowili leszcze. Zwycięzca zawodów złowił również największego leszcza o masie 1,36 kg i zgarnął trofeum za największą rybę.

Organizatorami tego wędkarskiego wydarzenia był zarząd Koła PZW ?Łosoś" - Darłowo.  Jak zwykle tak i teraz pomysłodawca zawodów i prezes koła Piotr Ebel i dwoił i troił, aby wszyscy czuli się jak najlepiej.  Wędkarzom nie zabrakło nawet przysłowiowej gwiazdki z nieba. W trakcie trwania zawodów można było zasięgnąć fachowej rady na temat surfcasting'u, jak również obejrzeć, czy zakupić sprzęt renomowanych firm, które swoje stoiska miały na terenie bazy zawodów (OW. GÓRNIK II).  Pomiędzy uczestników zawodów rozlosowano kilkadziesiąt upominków wędkarskich takich jak np., żyłkę, pilkery, kołowrotki, karty darmowych rejsów wędkarskich na dorsza i inne.  Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale "Darłowska Plaża - 2011". Najlepszym wręczono plakiety i nagrody rzeczowe. Wręczył je poseł ziemi koszalińskiej i przyjaciel wędkarzy Wiesław Suchowiejko.

Zarząd Koła PZW Łosoś w Darłowie po raz pierwszy wyróżnił kilku wędkarzy morskich Odznaką Przyjaciel Zawodów Darłowska Plaża. Otrzymali je: Mistrz Polski z roku 2010 Wiesław Dawicki oraz aktualny Mistrz Polski Rafał Udziela, Holger Kobarg, Tomasz Jabłoński, Andrzej Piegat, Ryszard Sadowski i Dariusz Zakrzewski. Posiadacz Odznaki ponosi jedynie połowę kosztów we wszystkich zawodach wędkarskich typu "Darłowska Plaża" organizowanych w Darłowie. Darłowska Plaża ma charakter nie tylko zawodów, ale również imprezy integracyjno - towarzyskiej. Dzięki temu wędkarstwo brzegowo-plażowe wpisało się na stałe w kalendarz interesujących imprez letnich.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl