Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Piknik integracyjny osób niepełnosprawnych

Pod patronatem Wojciecha Wiśniowskiego - starosty powiatu sławieńskiego i Krzysztofa Frankensteina - burmistrza miasta Sławno 26 sierpnia na boisku przy liceum w Sławnie odbył się coroczny Powiatowy Piknik Osób Niepełnosprawnych pod nazwą "Piosenka jest dobra na wszystko".

Organizatorem pikniku było Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę, a współorganizatorami: MOPS w Sławnie, Urząd Miejski w Sławnie, oraz OSiR Sławno. Celami pikniku były: integracja i akceptacja osób niepełnosprawnych w środowisku, propagowanie idei wzajemnej pomocy, zrozumienia i życzliwości, dostarczenie osobom niepełnosprawnym doznań duchowych, estetycznych i artystycznych, podniesienie sprawności fizyczno - ruchowej oraz artystycznej osób niepełnosprawnych, wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Otwarcie pikniku zaszczycili senator RP Piotr Zientarski, starosta powiatu Wojciech Wiśniowki, Krzysztof Frankenstein - burmistrz miasta Sławno, kandydatka na posłankę Magdalena Gąsecka, przewodniczący Rady Powiatu Sławieńskiego Wojciech Stefanowski. Po wystąpieniu zaproszonych gości rozpoczęły się prezentacje artystyczne przygotowane przez poszczególne grupy konkursowe. Jednocześnie do pracy przystąpiło jury pikniku.
W pikniku wzięło udział około 400 osób niepełnosprawnych z powiatu sławieńskiego, które reprezentowały następujące samorządy i stowarzyszenia: MOPS w Darłowie; GOPS w Darłowie - Klub Osób Niepełnosprawnych Psychiczne ich Rodzin i Przyjaciół "NIEZAPOMINAJKA", Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sławnie, MOPS w Sławnie - Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławnie,"; GOPS w Sławnie; GOPS w Malechowie; GOPS w Postominie - Stowarzyszenie "NASZA PRZYSZŁOŚĆ" w Postominie; Stowarzyszenie "AKSON" Warsztat Terapii Zajęciowej w Sławnie; Polski Związek Niewidomych Koła w Darłowie i w Sławnie; Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Sławnie oraz dzieci ze Stowarzyszenia "RAZEM"; Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół z Darłowa, Stowarzyszenie Klub "AMAZONKA" z Darłowa; Stowarzyszenie Rozwoju Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego i Wsi Podgórki "RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ".

W konkursie na najpiękniejszy kosz zwyciężyło Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi "Razem". Po podsumowaniu wszystkich konkurencji w ogólnej punktacji konkurs wygrało i zdobyło przechodni puchar starosty Stowarzyszenie Akson w Sławnie. Drugie miejsce zajął MOPS w Sławnie, a trzecie Polskie Stowarzyszenie Osób Cierpiących na Padaczkę Oddział w Sławnie. Z Darłowa w prezentacjach teatralnych bardzo dobrze wypadł Klub Niezapominajka, którego pracami kieruje Jan Schwarzlose, a wspomagały go panie Gabriela Sidło i Beata Porębska. W roku przyszłym organizatorem pikniku będzie GOPS w Darłowie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl