Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7773010, w lipcu 13208, dziś 1303; on-line: 163

Echo Darłowa

Łukasz Radziński

Patrycja i Łukasz dostali stypendia premiera

Stypendia premiera przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych - wyniki, co najmniej dobre.

Łukasz Radziński darłowianin uczeń klasy II w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego niedawno odebrał dyplom i pierwszą ratę stypendium premiera. Łukasz ma najwyższą w szkole średnią 5,20. Jego ulubione przedmioty to: biologia, chemia, fizyka oraz matematyka i historia. Łukasz uczy się języka angielskiego i niemieckiego. Ponadto pasjonuje się informatyką. Od dwóch lat z dobrymi rezultatami plasuje się w finałach olimpiad biologicznej i chemicznej.  Pieniądze ze stypendium przeznaczy na osprzęt komputerowy. Zamierza po ukończeniu Liceum studiować w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie lub w Uniwersytecie Warszawskim. Po ukończeniu studiów pragnie zostać naukowcem.

Patrycja Kasińska uczy się w Zespole Szkół Morskich w III klasie. Wkrótce będzie technikiem hotelarstwa. Pochodzi z Jarosławca, gdzie ukończyła miejscowy Zespół Szkół.

Jej średnia ze wszystkich przedmiotów jest najlepsza w ZSM i wynosi 5,12. Ulubione przedmioty Patrycji to: historia, polski i matematyka. Uczy się języka angielskiego i niemieckiego. Ostatnio była laureatką Konkursu Recytatorskiego w Koszalinie, a wcześniej otrzymała nagrodę ze recytacje poezji Cypriana Kamila Norwida.  Po ukończeniu Technikum zamierza studiować prawo w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kocha muzykę. Uczy się po południu w Szkole Muzycznej II stopnia w Koszalinie. Tam też gra w zespole Big Bandowym na saksofonie. Pieniądze z otrzymanego stypendium przeznaczy w przygotowanie do studiów.

Gratulujemy Patrycji i Łukaszowi oraz zachęcamy do rywalizacji o kolejne tytuły i wyróżnienia! Z tych dwojga ambitnych młodych ludzi warto brać przykład.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2011

Patrycja Kasińska

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl