Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Kolos w porcie Darłowo

W samo południe 16 lutego w główki darłowskiego portu wszedł największy w dziejach tutejszej żeglugi statek pod banderą holenderską  m/v „Abis Breskens" z ładunkiem blisko  3 tys. ton kruszywa dla Morskiej Agencji Gdynia placówka w Darłowie.

Wprowadził go darłowski „Pilot 55". Statek zacumował w porcie przy Nabrzeżu Dorszowym II. Jest to super nowoczesny statek typu CARGO zbudowany w kilka miesięcy temu.   Jego portem macierzystym jest Herlingen - miasto we fryzyjskiej części Holandii.  Charakterystyka statku: długość - 90 metrów, szerokość - 14 m zanurzenie - 5,5 m. pojemność brutto 2998 ton, nośność 3900 ton, prędkość 11,7 węzła. Do Darłowa przywiózł z norweskiego portu Dusavik położonego nad Morzem Północnym 2970 ton kruszywa. Z portu Dusavik wyruszył 13 lutego o godz.845. Po dokonaniu rozładunku z Darłowa popłynie do Hamburga.

M/v „Abis Breskens" jest szóstym statkiem handlowym, jaki został w porcie Darłowo przyjęty i rozładowany w lutym. Mimo fali mrozów, jaka przeszła przez Darłowo utrzymaliśmy pełną żeglowność toru wodnego i obrotnicy, a żaden armator nie poniósł strat z powodu zamknięcia portu ze względu na oblodzenie - mówił dyrektor Zarządu Portu Morskiego Darłowo Waldemar Śmigielski.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl