Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Podwójne Złote Gody

Na 22. sesji Rady Miejskiej w Darłowie 16 lutego Arkadiusz Klimowicz w imieniu Prezydenta RP wręczył dwom parom małżeńskim Mari i Januszowi Krajczyńskim oraz Teresie i Edwardowi Pawlaczykom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Maria Danuta Krajczyńska urodziła się w Kolnie w 1940 r. Młodość spędziła w Łomży. Maturę zdała w Białogardzie. Pomaturalną szkołę Laborantek Medycznych ukończyła w Bydgoszczy. Po odbyciu stażu zawodowego rozpoczęła pracę w Przychodni Rejonowej w Sławnie. Od kwietnia 1963 do maja 1977 pracowała w Przychodni Rejonowej w Darłowie, jako laborantka. W roku 1978 ukończyła Studium Ekonomiczne w Koszalinie. Następnie aż do emerytury (1995) pracowała w ośrodku szkoleniowo - wypoczynkowych, jako zastępca kierownika.

Janusz Krajczyński syn Karola urodził się w lipcu 1938 w Warszawie. Na Ziemie Odzyskane do Darłowa przyjechał ze zniszczonej przez Niemców stolicy w wieku 8 lat w r. 1946. Od tego czasu mieszka w Darłowie do dziś. Tu ukończył szkołę podstawową, a następnie w Sławnie Liceum Ogólnokształcące. Dalej kształcił się w Koszalinie w Studium Ekonomicznym na kierunku ekonomika pracy. Po odbyciu służby wojskowej i ukończeniu szkoły podoficerskiej pracował w latach 1961 - 1990 w Fabryce Maszyn Rolniczych na stanowisku kierownika działu spraw osobowych i szkolenia. W latach 1981 - 1993 był kierownikiem Ośrodka Wypoczynkowego w Darłówku. Następnie w latach 1993 - 2004 był specjalistą ds. ekonomicznych i bhp w MPGK. Łącznie przepracował 50 lat. Za wzorową pracę zawodową i aktywność społeczną był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany: m.in. został Zasłużonym Pracownikiem FMR, otrzymał Odznakę Zasłużonego Działacza Ruchu Spółdzielczego oraz Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Janusz Krajczyński był jednym z założycieli Spółdzielni Mieszkaniowej oraz przez wiele lat pracował w radzie SM i w zarządzie.  W latach 90. przez dwie kadencje udzielał się w pracach rady miejskiej i zarządu miasta.

Państwo Krajczyńscy ślub wzięli 8 lipca 1961. Mają jedną córkę Dorotę, która po ukończeniu studiów wyższych jest nauczycielką.  Dochowali się dwóch wnuków Adama i Michała. Adam kończy Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, a Michał zdaje maturę w tym roku.

Teresa Pawlaczyk córka Andrzeja i Agnieszki z domu Wawrzyniak urodziła się w lutym 1936 w Łękach Wielkich w Ziemi Wielkopolskiej. Do Darłowa przybyła razem z rodzicami w sierpniu 1947 roku i zamieszkała z rodzeństwem przy ul. Emilii Plater. Po ukończeniu szkoły pracowała w darłowskiej sieciarni, a następnie przez wiele lat, aż do emerytury była sprzedawczynią w sklepach z artykułami RTV.

Edward Leopold Pawlaczyk syn Czesława i Franciszki urodził się w Recklinghausen w niemieckiej Westfalii. Do Darłowa przyjechał w roku 1948 i zamieszkał z rodzicami i siostrą w domu przy ul Emilii Plater. Z wykształcenia radiomechanik, pracował w Zakładzie Usług Radiowych i Telewizyjnych w przedsiębiorstwie Morska Obsługa Statków Gdynia, które ściśle współpracowało z Przedsiębiorstwem Połowów i Usług Rybackich "Kuter" w Darłowie.

Państwo Pawlaczykowie pobrali się 5 czerwca 1959 roku. Wychowali dwóch synów. Krzysztof z zawodu mechanik okrętowy jest absolwentem darłowskiego Technikum Rybołówstwa Morskiego. Dariusz inżynier mechanik jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynieryjnej w Koszalinie i pracuje w MPGK. Jubilaci mają czworo wnucząt i dwoje prawnuków.

W obecności burmistrza i urzędnika stanu cywilnego obchodzący pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego jubilaci złożyli powtórną przysięgę małżeńską. Radni i członkowie rodziny obecni podczas tej niecodziennej uroczystości odśpiewali jubilatom sto lat. Jubilatom życzono zdrowia, radości, miłości oraz wielu sukcesów w dalszym wspólnym życiu.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl