Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowo: Mistrzostwa Pomorza w Breakdance

W sobotę 3 marca 2012 zakończyły się w Darłowie II Mistrzostwa Pomorza w Breakdance. Na parkiecie w hali Zespołu Szkół Morskich demonstrowało swe umiejętności 84 tancerzy i tancerek oraz cztery formacje taneczne. Razem z nimi do Darłowa przyjechało dwa razy tyle rodziców, trenerów i fanów tego tańca.

Po otwarciu Mistrzostw Pomorza przez dyrektora Darłowskiego Ośrodka Kultury popis znakomitych umiejętności tanecznych dała trójka sędziów, wzbudzając zachwyt publiczności i zawodników. Mistrzostwa B-Boyów i B-Girl w poszczególnych kategoriach oceniali sędziowie: Grzybek Senior - NASA Koszalin, Rafaello - B-Town All Stars - Niemcy, Solo - broken steps pride  of  flavour - Szczecin. Sędziowie to utytułowani tancerze o międzynarodowej renomie.

Breakdance to rodzaj dynamicznego tańca, wymagający znakomitych predyspozycji fizycznych, kondycji oraz wysokiego poczucia rytmu. Taniec polega on na wykonywaniu ewolucji akrobatycznych, połączonych z rytmicznymi krokami, tworząc w ten sposób nierozerwalną całość. Do Darłowa przybyli tancerze z: Bydgoszczy, Sławna, Koszalina, Postomina, Nakła nad Notecią, Słupska, Bobolic. W zawodach solo rywalizowali zawodnicy i zawodniczki dwójkami, każdy miał po jednym wejściu. Dalej przechodził lepszy. Niektóre figury rotacyjne i dynamiczne kroki taneczne zapierały dech w piersiach. Okazuje się, że w Mistrzostwach Pomorza wzięło udział wielu utalentowanych zawodników i zawodniczek. Niekiedy przy wyrównanych pojedynkach decyzje sędziów nie były łatwe i towarzyszyło im duże napięcie. Z werwą, humorem i znawstwem prowadził całe Mistrzostwa czterokrotny mistrz Polski i instruktor szkoły tańca BREAKIN.PL Marcin Grzybowski.

I miejsce i główną nagrodę 500 zł  zdobyła formacja "Wściekłe pięści węża" ze Sławna. II miejsce wywalczyła formacja "Prototyps" z Nakła, która wyprzedziła formację "Crew" z Koszalina.

W kategorii B-boy do lat 9 zwyciężył Adrian Krause z Nakła. II i III miejsce zajęli Mateusz Mączyński i Szymon Bińczyk ze Sławna. W kategorii chłopców do lat 12 pierwsze miejsce zdobył Kacper Kępiński ze Sławna. Drugi był Mateusz Grzybowski z Koszalina, a trzeci Jacek Bryl z Postomina. W kolejnej kategorii chłopców do lat 15 najlepszym okazał się bboy Oskar Maison z Nakła, który pokonał Kacpra Przyszłego i Szymona Górskiego z Bobolic.

W grupie solo bboy powyżej 15 lat I miejsce i nagrodę - 150 zł  zdobył Fabian Tofil z Nakła.
Drugim został Tomasz Głuszek ze Słupska, a trzecim był Brajan Redzimski. Kategorię B-girls - solo rozgrywano bez  różnicy na wiek. I miejsce i nagrodę 100 zł zdobyła Joanna Ćwiklińska z Koszalina, II miejsce - Katarzyna Maziarz z Kołogóry, a trzecie miejsce wywalczyła - Olga Tymoszuk ze Sławna. W konkursie "Powermoves"  wygrał Dawid Sikora z Koszalina, a najlepszy w rywalizacji "Top Rock" okazał się Szymon Górski z Bobolic.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl