Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowska Grupa Rybacka wspiera firmy i gminy

Z dniem 27 lutego 2012 zakończył się drugi nabór wniosków prowadzony przez Darłowską Lokalną Grupę Rybacką w Dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści. W dwóch konkursach złożono cztery wnioski. W ramach konkursu: „Ochrona środowiska lub dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności lub przywrócenia potencjału produkcyjnego sektora rybactwa, gdzie limit dla sektora społecznego i gospodarczego wynosił 429 669 zł złożono trzy wnioski.

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie złożył wniosek o dofinansowanie zakupu zestawu (samochód terenowy i łódź motorowa z przyczepą) dla Społecznej Straży Rybackiej z powiatów koszalińskiego i sławieńskiego na potrzeby ochrony wód śródlądowych. Wniosek opiewa na dofinansowanie w kwocie 180.450 zł. Ogółem koszty związane z realizacją tego projektu wyniosą 220.063 zł.

Anna Skowrońska - właścicielka gospodarstwa rybackiego złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu zestawu: mikrosito bębnowe HDF 2007-2S z wyposażeniem na potrzeby wód poprodukcyjnych ze stawów hodowlanych w Lejkowie w gminie Malechowo. Chodzi o dofinansowanie w kwocie 193.318 zł. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować 228.609 zł.

Fundacja Wspierania Badań nad Wędrówkami Ptaków stara się o dofinansowanie stworzenia systemu informacji na temat jeziora Kopań - Obszaru Natura 2000 kwotą 27.557 zł. Utworzenie takiego systemu będzie kosztować 32.420 zł.

W ramach wzmocnienia konkurencyjności i utrzymania atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa złożono jeden wniosek. Złożyło go miasto Darłowo, które czyni starania o rozbudowę sali sportowej w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego. Wniosek opiewa na kwotę 1 mln zł, a cała inwestycja ma kosztować 2 mln zł. Środki na przeprowadzenie drugiego naboru pochodzą z niewykorzystanych pieniędzy z ubiegłorocznego naboru oraz z oszczędności biura DLGR. Wkrótce zbierze się Komitet oceniający poszczególne wnioski, który podejmie stosowne decyzje.  Ponieważ suma wnioskowanego dofinansowania w obu konkursach nie przekroczyła limitów, zatem wszystkie wnioski mają szansę zostać wybrane do dofinansowania, jeśli Komitet DLGR uzna je za zgodne z Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Rybackich.

W roku 2012 zgodnie z wcześniej opracowanym harmonogramem DLGR  ogłoszone zostaną jeszcze cztery nabory wniosków w następujących terminach: 30 marca, 13 kwietnia, 27 kwietnia i 18 maja.

Z dniem 1 marca 2012 Darłowska Lokalna Grupa Rybacka w Dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści zmieniła swoją siedzibę. Obecnie biuro DLGR znajduje się w Darłowie przy ul. o. D. Tynieckiego 2 w dawnej siedzibie Urzędu Gminy Darłowo.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl