Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wiosenne porządki w porcie

Zarząd Portu Morskiego w Darłowie przystąpił do porządkowania terenów portowych zakupionych jesienią ubiegłego roku tzn. terenów wokół elewatorów zbożowych. Stan techniczny większości budynków jest fatalny a niektórych magazynów -  grożący katastrofą budowlaną.

Poprzedni właściciel tj. Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie "PZZ" Stoisław od wielu lat, przygotowując sprzedaż magazynów, nie tylko nie inwestował w bieżące utrzymanie i niezbędne remonty, ale wręcz wspomagał postępującą dewastację wywożąc część urządzeń.

Dlatego ZPM Darłowo, po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń i opinii, przystąpił do rozbiórki najstarszego, na wpół zawalonego budynku magazynu. Jednocześnie ogłoszony został konkurs ofert na rozbiórkę 48 szt. metalowych silosów, których stan techniczny nie pozwala na wykorzystanie ich zgodnie z przeznaczeniem. Już PZ-M Stoisław nie prowadził w nich od kilku lat magazynowania zboża.

Działania Zarządu Portu zmierzają do usunięcia wszelkich zbędnych budynków i urządzeń, tak aby uzyskać jak największą powierzchnię placów magazynowych i przeładunkowych. Obecny boom inwestycyjny w Polsce wymaga od portów dużych powierzchni do przeładunków towarów masowych (żwiry, kruszywa, itp.), a my musimy na takie zapotrzebowanie szybko reagować. Już poprzedni rok zamknęliśmy rekordowym wynikiem ( 50 statków, 73.000 ton towarów), a w 2012 planujemy przekroczyć magiczne dla naszego portu 100.000 ton.

Jednocześnie trwają rozmowy Zarządu Portu z potencjalnymi operatorami skupu zboża w elewatorach. Obecnie dysponujemy powierzchnią magazynową gotową na przyjęcie 17.000 ton zboża. Niestety wiek i stan techniczny budynków i urządzeń pozostawionych przez poprzedniego właściciela tych rozmów nie ułatwia.

 

Waldemar Śmigielski
Darłowo, ED 3/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl