Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

PROJEKT SAMI: teledysk darłowskich wolontariuszy

Darłowskie Centrum Wolontariatu w miniony poniedziałek (tj. 19 marca 2012) realizowało jedno z największych przedsięwzięć w historii swojej działalności. A to za sprawą otrzymanego dofinansowania ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Dorota Kuriata (prezes DCW) i Magdalena Burduk (Biuro Promocji Miasta Darłowa) wymyśliły, opracowały i otrzymały dofinansowanie na realizację promocji kampanii na rzecz 1% prowadzonej przez Ośrodki Działaj Lokalnie w 2012 roku. Za otrzymaną kwotę (4.500 zł) nakręcą klip wideo zachęcający odbiorców do przekazania na rzecz Darłowskiego Centrum Wolontariatu 1% podatku. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczane są m.in. na wsparcie działań lokalnych, na stypendia dla zdolnych wolontariuszy pochodzących z rodzin niezamożnych a także na pomoc dla chorych dzieci z regionu.

Projekt SAMI - tak brzmi oficjalna nazwa tego przedsięwzięcia  a to z uwagi na to iż:

  • SAMI wolontariusze śpiewają tekst piosenki,
  • w klipie wystąpią tylko SAMI wolontariusze,
  • w teledysku wykorzystano utwór "Wolontariusz" grupy SAMI,
  • SAMI pozyskaliśmy środki na ten cel,
  • SAMI się zaangażowaliśmy w tą akcję,
  • SAMI zrealizujemy teledysk,
  • i pod taką marką będziemy go promować.

Realizacja klipu była dużym przedsięwzięciem. Obie panie wciągnęły bowiem do jego realizacji jak największą liczbę wolontariuszy działających w Darłowie a zdobyte środki są kwotą minimalną.

W chwili obecnej możemy zdradzić, że w regionie działalności DCW działa ponad pół tysiąca ludzi dobrej woli - do 3,5 min teledysku zaangażowano ponad połowę z nich. Dlatego też organizacyjnie -było to duże przedsięwzięcie. W ciągu tak krótkiego czasu chcemy pokazać zasoby ilościowe wolontariatu, zobrazować to, że wolontariuszem może być każdy bez względu na wiek a co najważniejsze, że razem możemy więcej, lepiej i mocniej a dzielenie się z innymi może sprawiać radość, nieść pomoc i pomnażać dobro - a jednym ze sposobów wsparcia i pomocy może być przekazanie nam swojego 1% podatku.

Przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne przygotowania. Najtrudniejszym ale zarazem najważniejszym było otrzymanie zgody na wykorzystanie utworu Wolontariusz grupy SAMI. Udało się - dodaje Dorota Kuriata, a zespół osobiście się z nami skontaktował życząc powodzenia.

Zaprosiliśmy partnerów, skrzyknęliśmy wolontariuszy i w miniony poniedziałek (tj. 19 marca 2012) - kręciliśmy teledysk mówi M. Burduk.  Działania te dzięki wsparciu koordynatorów wolontariatu Lokalnej Sieci Wolontariatu poprzedzone były próbami, w których wolontariusze z Darłowa i okolic przyswajali sobie tekst i trenowali śpiew.

Więcej na ten temat będziemy zdradzać po zmontowaniu teledysku (agencja reklamowa KREATYWNIE.ORG), który z czasem będzie miał swoją oficjalną premierę.

Za okazaną pomoc i wsparcie dziękujemy: wszystkim WOLONTARIUSZOM, państwu Jolancie i Stanisławowi Ślązakom - Gościniec Darłowo, Miastu DARŁOWO, Radiu Koszalin oraz Zespołowi SAMI.

Więcej na ten temat już wkrótce.

 

Musisz to zobaczyć!


http://www.youtube.com/watch?v=5oOlpGjAKlU
http://www.youtube.com/watch?v=TuP3_APm7UM

 

Dorota Kuriata
Darłowskie Centrum Wolontariatu
Darłowo, ED 3/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl