Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowo kurort z przyszłością

Na sesji Rady Miejskiej 26 marca  podjęto cztery bardzo ważne uchwały dla przyszłości  Darłowa.

Dotyczą one zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla nadmorskich terenów Darłówka wschodniego i zachodniego.

Uchwalone zmiany wychodzą naprzeciw przedsiębiorcom, turystom i mieszkańcom Darłowa. W Darłówku zachodnim umożliwią rozbudowę hotelu „Nord" o dodatkowe 180 pokoi o najwyższym standardzie, w których będzie mogło odpoczywać czy korzystać z odnowy biologicznej jednocześnie 400 gości.  Środkiem wału wydmowego będzie mogła być wybudowana  widowiskowa, ażurowa promenada wsparta na palach. Ponadto zmiany umożliwią zagospodarowanie części lasu komunalnego na nadmorski park, wytyczenie i budowę nowych oraz zmodernizowanie istniejących przejść na plaże.

W Darłówku wschodnim uchwalone zmiany pozwolą na zwiększenie zabudowy hotelowo - apartamentowej w pasie nadmorskim. Umożliwią też budowę utwardzonego nadmorskiego bulwaru  o szerokości ponad 7 metrów. Bulwar z oświetlonymi miejscami do wypoczynku fontanną, rzeźbami oraz funkcjami usługowymi będzie biegł równolegle do plaży w miejscu gdzie obecnie znajdują się gwiazdobloki od hotelu Apollo do Patelni. Zmieniony plan umożliwi budowę podziemnych parkingów, podwyższenie zabudowy, czy budowę centrum handlowego. Te uchwały godzą rozwój turystyki z ochroną środowiska i dają przedsiębiorcom nowe szanse rozwoju.  Całoroczne usługi hotelowo - rekreacyjne  zwiększą zatrudnienie. Takie przyszłościowe rozwiązania są zgodne z realizowanym konsekwentnie programem wyborczym Platformy Obywatelskiej i burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza. Już w przyszłym roku mówi burmistrz będzie można przystąpić do opracowania koncepcji zabudowy poszczególnych obszarów. W latach następnych należy rozpocząć starania o unijne środki z nowego  planu UE na lata 2014 - 2020 oraz przystąpić do realizacji pro turystycznych planów.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl