Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Powiatowe obchody Święta Konstytucji w Darłowie

Powiatowe uroczystości z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji w Darłowie rozpoczęły w południe 3 maja w Kościele Mariackim Mszą Świętą w intencji Ojczyzny z udziałem dwóch Kompanii Honorowych: Reprezentacyjnej Garnizonu Darłowo i Zespołu Szkół Morskich.

Liczny udział w Mszy Św. odprawionej przez proboszcza parafii MBC o. Stanisława Piankowskiego wzięły: Poczty Sztandarowe, samorządowe władze miasta i powiatu sławieńskiego, kombatanci, harcerze i mieszkańcy miasta. Po mszy nastąpił przemarsz na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po odegraniu Hymnu przez Darłowską Orkiestrę Dętą i okolicznościowym przemówieniu starosty powiatu sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego oraz oddaniu salwy honorowej, delegacje samorządów, partii politycznych, organizacji pozarządowych, instytucji, zakładów pracy i placówek oświatowych złożyły wiązanki kwiatów na cokole Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Druga już rekreacyjna część obchodów odbyła się w parku na Wyspie Łososiowej. Tam sceniczne występy rozpoczęła Darłowska Grupa Perkusyjna Bałtyk. Miły dla ucha był koncert muzyki tanecznej Marka Wysockiego, Po nim w różnych układach tanecznych wystąpiła Grupa Taneczna przy DOK szkolona przez Dariusza Chimko instruktora tańca i choreografa. Mocnym akcentem tegorocznej Majówki był koncert zespołu wielkopolskiego The Saturn Band. Wystąpili w nim autorzy największego przeboju programu Must Be The Music - "Różowa Taczka". Majowemu rodzinnemu piknikowi towarzyszyły atrakcje dla dzieci jak jazda na koniu lub kucyku czy przejażdżki na czterokołowych rowerach. Dopisała piękna słoneczna pogoda, więc sporo mieszkańców miasta skorzystało z majówki na wyspie. Zarówno część oficjalną jak i Piknik Rodzinny przygotował Darłowski Ośrodek Kultury.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl