Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

PRACE W AWANPORCIE

Trwają intensywne prace w awanporcie darłowskiego portu, realizowane przez Urząd Morski w Słupsku. W ubiegłym roku wyremontowane zostało Nabrzeże Postojowe, gdzie m.in. zamontowano żurawik o nośności 2 ton. Aktualnie remontowane jest Nabrzeże Czołowe, gdzie usytuowany będzie slip do wodowania łodzi. Prace wykonuje Navimor Invest z Gdańska. Koszt to prawie 3 mln zł. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec czerwca b.r.

W najbliższych dniach rozpoczną się prace remontowe na ostrodze zachodniej, które potrwają do końca czerwca. Zakres obejmuje wymianę balustrady, uzupełnienia betonowe, prace porządkowe i malowanie obrotnicy. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego ze Słupska. Wartość prac opiewa na kwotę 135 tys. zł.

Dobiegają także końca roboty czerpalno-refulacyjne w porcie. Wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Refulacyjnych z Gdańska - pogłębiarką MAŁŻ II odtwarza parametry toru wodnego (tor podejściowy: z pełnego morza do głowic falochronów dł. 926 m, szer. w dnie 60 m, głębokość 8 m; tor wodny od głowic do obrotnicy: dł. 2420 m, szer. 23 m w osi kanału, głębokość 5,5 m; obrotnica-przy elewatorach: średnica 110 m, głębokość 5,5m). Łączna kubatura prac to 25 tys. m3 urobku, a ich koszt to kwota 1,275 mln zł.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl