Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Magdalena Burduk

Medal na siedemsetlecie Darłowa

Burmistrz Królewskiego Miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz z okazji jubileuszu siedemsetlecia drugiej lokacji miasta Darłowa zainicjował wybicie okazjonalnego medalu.

Projekt wykonała Magdalena Burduk - inspektor w referacie promocji i współpracy z zagranicą w Urzędzie Miejskim.

Po analizie dziejów Darłowa i źródeł ikonograficznych autorka umieściła na awersie, herb Darłowa i daty 1312-2012 oraz z napis w otoku Królewskie Miasto Darłowo -700 Lat Drugiej Lokacji Miasta.

Rewers owalnego medalu (79x56mm) eksponuje najstarszy widok miasta Darłowa z roku 1612 pochodzący z Mapy Lubinusa. W otoku kolejne nazwy miasta Darłowo: POY?ION (grecka nazwa Darłowa umieszczona w 142 r. n.e. na mapie Klaudiusza Ptolemeusza) - RUGIUM (łac.) - DIRLOV - DARŁOW - RUGIENO - RUGENWOLDE - RÜGENWALDE- DERŁÓW- DARŁOWO. Medale w limitowanej serii z patynowanego brązu wykonała Odlewnia Kulej w Kłobucku.

Magdalena Burduk - absolwentka Akademii Morskiej w Gdyni, jako grafik komputerowy i fotografik specjalizuje się w różnych formach promocją Darłowa. jest m.in. autorką tekstów i zdjęć do folderów, (w tym wydanego w maju 2012 folderu Darłowo - kurort z klimatem - przewodnik turystyczny). Wcześniej Magdalena Burduk była autorką serii medali związanych z Biegiem Eryka oraz akcji lubiędarłowo promowanej na portalu społecznościowym Facebook.  Pani Magda jest też autorką graficznej oprawy  obchodów jubileuszu siedemsetlecia drugiej lokacji Darłowa.

 

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl