Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zamek Książąt Pomorskich uczcił jubileusz Darłowa

W historycznych strojach wraz z damami dworu i rycerstwem witał w bramie Muzeum burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza, władze regionu, gości i mieszkańców kanclerz zamku Jerzy Buziałkowski. Dyrektor muzeum wszystkich zaprosił na otwarcie wystawy fotograficznej Rügenwalde 1912 - Darłowo 2012. Tam Arkadiusz Klimowicz wręczył delegacjom zagranicznym i zacnym gościom przyznane przez kapitułę certyfikaty Klubu Przyjaciół Darłowa oraz dalsze medale wybite z okazji siedemsetlecia II lokacji miasta. Otwarcie wystawy uczczono lampką wina.

Ponieważ razem z obchodami jubileuszu zbiegła się Noc w Muzeum na licznie przybyłych mieszkańców czekało wiele atrakcji. Karol Matusiak zaprezentował pokaz multimedialny - Jak zbudowano zamek. W tym samym czasie odbywała się Rodzinna Gra Miejska Śladami Dawnego Darłowa. Zwyciężyła rodzina "Orły" w składzie Daniel, Małgorzata, Dominika i Dawid Schań. W pawilonie zamkowym sprzedawano wycofane z biblioteki zamkowej książki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczono na dalszą digitalizację cenniejszych zbiorów bibliotecznych. Na scenie ustawionej na dziedzińcu zamkowym występował zespół muzyki dawnej ze Szczecina Tryzna, zespół tańca i muzyki dawnej z Gdańska "Lirman". Tam też zaprezentowali swe umiejętności debiutujący aktorzy Darłowskiego Teatru Zamkowego w premierze spektaklu "Gołąb Króla Eryka" napisanej i reżyserowanej przez Pawła Kozłowskiego. W sztuce wykorzystano interesujące efekty świetlne, które identyfikowały postacie biorące udział w spektaklu. Na dziedzińcu zamkowym i na tarasie swoje zadziwiające umiejętności zaprezentował Teatr Ognia.

Przez cały czas przewodnicy oprowadzali po komnatach w grupach wszystkich chętnych do poznania dziejów miasta i zamku. Oprócz stałych wystaw muzealnicy zaprezentowali wystawy czasowe: "Władcy Dowódcy i Bohaterowie" i kartograficzną "Zbiegiem Wisły i Niemna".

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl