Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Dla każdego coś świetnego, czyli koncerty na siedemsetlecie Darłowa

Już 18 maja na placu T. Kościuszki na scenie przed ratuszem swoje umiejętności muzyczne prezentowały dwa zespoły Świadomość i Afromental.  Zespół Świadomość znany jest z muzyki reggae wykonywanej w specyficznym stylu, zainspirowanym takimi klimatami jak: folk, ska, dub, punk-rock czy nawet rock.

Sześcioosobowy zespół Afromental pochodzi z Olsztyna. Założyli go Wojciech Łozowski i Tomasz Lach. Muzyka formacji to połączenie R&B z elementami hip-hopu, soul oraz reggae. Obecnie grają w składzie - Wojciech Łozowski (wokal), Tomasz Lach (wokal), Bartosz Śniadecki (instrumenty klawiszowe), Tomasz Torres (perkusja), Wojtek Witczak (gitara basowa) oraz Aleksander Milwiw-Baron (gitara). Afromental debiutował na I Przeglądzie Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej. Znalazł się w "Złotej dziesiątce" Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu, za interpretację utworu "Bananowy Song" grupy Vox w stylu reggae. Uzyskał też za nią wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Brał udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji. 12 października 2007 ukazał się debiutancki album Afromental, zatytułowany The Breakthru. Promujący album singel "I've Got What You Need", został zakwalifikowany do udziału na festiwalu Top Trendy 2007 w Sopocie. W 2008 zespół wziął udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji, podczas których grupa wykonała utwór "Thing We've Got".13 czerwca 2009 zespół otrzymał Superjedynkę w kategorii zespół roku. W sierpniu 2010 na Orange Warsaw Festival grupa zdobyła nagrodę Wow! Music Award. To był wspaniały koncert szczególnie dla młodzieży, która piała z zachwytu i wyrażała się w samych superlatywach na facebooku.

W sobotę w Kościele Mariackim i na scenie zamkowej koncertował duet "Liarman". Susana i Lukasz grali i śpiewali dawne pieśni i utwory folkowe angielskie i hiszpańskie, szczególnie z rejonu Galicji w językach oryginału.

Tego dnia Chopinowski Koncert Fortepianowy w Kościele Mariackim dał Bogdan Kułakowski.  Profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, zdobywca wielu nagród w dziedzinie kameralistyki. Prowadzi ożywioną działalność koncertował zarówno, jako solista jak i kameralista. Występował m.in. z orkiestrami symfonicznymi Słupska, Gdańska, Zielonej Góry, Białegostoku i in. Odbył kilka tournee koncertowych m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych. Występował w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Włoszech, Anglii.

Na zamkowej scenie koncertował Darłowski Zespół Muzyki Rozrywkowej SCHERZO utworzony i kierowany przez Jana Szwarclose.

Wielkim wzięciem cieszył się koncert Zbigniewa Wodeckiego w kinie "Bajka". Andrzej Wodecki jest krakowskim piosenkarzem, muzykiem instrumentalistą (skrzypce i trąbka) kompozytorem i aktorem. Każdy jego występ to wielkie przeżycie artystyczne.

Wieczorem na zamku odbył się koncert muzyki dawnej zespołu Tryzna ze Szczecina.  Duńskie, szwedzkie i estońskie utwory, jakie znajdują się w ich repertuarze grane były na dworze władcy Skandynawii Eryka Pomorskiego.

W niedzielę 20 maja na Wyspie Łososiowej koncertowały Darłowska Orkiestra Dęta i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łobza.

Perłą w koronie koncertów był recital Magdy Umer w kościele Mariackim. Wykonawczyni poezji śpiewanej swój recital zatytułowała Noce i Sny. Promuje on m.in. niedawno nagraną płytę. Magda Umer jest mistrzynią nastroju, wciąga słuchacza bez reszty w swoją śpiewającą opowieść o życiu z jego radościami i smutkami. Mówi o miłości, o przemijaniu - ale ta opowieść nigdy nie jest pesymistyczna.  W Darłowie piosenkarka wykonała utwory m.in. Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.  Przyjaciółka Agnieszki Osieckiej śpiewała piosenki szczególnie bliskie jej sercu i ważne na tym "listopadowym" etapie życia". Perfekcyjnie akompaniował jej na fortepianie Wojciech Borkowski. Pełny kościół, kwiaty i brawa na stojąco pożegnały artystkę, ale jej śpiewana poezja na długo pozostanie w sercach Darłowian.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl