Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Diamentowe Gody w Darłowie

Z okazji sześćdziesięciolecia ślubu Aliny i Bolesława Kopacz 23 maja burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz wraz kierownikiem USC odwiedzili jubilatów w ich domu.

Diamentowej parze przekazano kwiaty, najlepsze gratulacje i życzenia, dalszego długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Życzono jeszcze długich lat trwania ich związku w zdrowiu, szczęściu i radości rodzinnej. Z okazji jubileuszu burmistrz miasta w imieniu Prezydenta RP uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Pani Alina z domu Nowik urodziła się w marcu 1932 roku we wsi Wiezowiec w gminie Howiezna w powiecie nieświeskim w województwie nowogródzkim. Tam mieli duże gospodarstwo rolne, a ojciec Michał był  gajowym.  Od 17 września 1939, te tereny znalazły się pod okupacją sowiecką. Wkrótce 10 lutego 1946 zaczęły masowe wywózki Polaków na Sybir. Pierwszym transportem w bydlęcych wagonach wywieziono ich: ojca, mamę i czworo małych dzieci na Sybir koło Archangielska. Po sześciu latach katorgi i głodu oraz pracy w nieludzkich warunkach Alina Nowik z rodziną wróciła do Polski i zamieszkała w Darłowie, gdzie ukończyła szkołę średnią. Pracowała w księgowości w Banku Ludowym i w Powszechnej Spółdzielni Spożywców, a następnie w pawilonie Gminnej Spółdzielni w dziale odzieżowym, skąd odeszła na emeryturę.

Bolesław Kopacz urodził się w lutym 1928 roku w Bratkowie powiat Opoczno. W roku 1943 został zabrany z domu do Oświęcimia i tam po segregacji, jako piętnastoletni chłopak wywieziony do Niemiec w rejon Hamburga na przymusowe roboty. Przez trzy lata w nadzwyczaj ciężkich warunkach pracował u baora za miskę cienkiej zupy. Po wojnie w październiku 1945 wrócił do Polski i osiedlił się w Darłowie gdzie mieszkali już jego rodzice. Przez 40 lat pracował w stoczni remontowej Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich „Kuter". Pan Bolesław znany jest jako złota rączka, który perfekcyjnie potrafi naprawić wszystko. Wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.

Państwo Alina i Bolesław zawarli związek małżeński 12 lutego 1952 r. w USC w Darłowie. Państwo Kopacz wychowali córkę Annę i syna Andrzeja, doczekali się pięcioro wnucząt i 2 prawnuków. Obecnie przebywają na zasłużonych emeryturach. Małżonkowie cieszą się dobrym zdrowiem.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl