Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W królewskim mieście rozgrywki królewskiej gry

Powszechną rozrywką panujących w okresie średniowiecza oprócz polowań i turniejów rycerskich była gra w szachy. Można być niemal pewnym, że wzorem władców chrześcijańskiej Europy w szachy grał nasz Eryk Pomorski. Skoro ona wyrabiała umiejętność taktyki i strategii na polach bitew, to jako nieustraszony wojownik musiał tej grze poświęcać wiele czasu.

Stąd zamysł, aby z okazji jubileuszu lokacji Miasta Darłowo przeprowadzić turniej szachowy o Puchar Eryka. Odbył się on 20 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, mówi Zbigniew Mielczarski organizator turnieju.

Zjechało się 18 seniorów m. in. z Koszalina, Słupska, Sławna, Kępic, Malechowa, Darłowa, Bobolic. W tej grupie wygrał Mirosław Kieczarski z Hetmana Politechniki Koszalin, II miejsce zajął Józef Szramiak także z Hetmana Politechniki Koszalin, a III miejsce wywalczył Kordian Adamczyk z Kępic.

W kategorii juniorów, w której startowało 22 zawodników z Darłowa, Sławna, Sławska, Jeżyczek, Starego Krakowa, Postomina, Glęźnowa statuetka Eryka za zwycięstwo trafiła do Pastuszka Przemysława ze Sławna. Jego ziomek Bartłomiej Wełmiński zdobył II miejsce, a zaledwie 7-letni Paweł Nowak (objawienie prawdziwego talentu) zajął III miejsce.

O atrakcyjne nagrody postarał się organizator turnieju Darłowski Ośrodek Kultury. Wystarczy mieć nadzieję, że frekwencja, która mile zaskoczyła organizatorów spowoduje, że za rok w czasie Dni Darłowa odbędzie się kolejny turniej poświęcony naszemu wielkiemu władcy.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl