Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Kolonie pełne atrakcji

Rzucewo  kaszubska wieś położona nad Zatoką Pucką. Ta stara osada rybacka leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

W dniach od 30 czerwca do 9 lipca 2012 w  Rzucewie, odbędą się tegoroczne kolonie dla dzieci w wieku 7-16 lat z darłowskich szkół.

W nadmorskim terenie pełnym interesujących szlaków turystyczno - krajoznawczych w Internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych będzie aktywnie wypoczywało 30 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Udział w kolonii wezmą przede wszystkim wszystkie dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej „Bezpieczna Przystań". Uczestnicy kolonii będą mieszkali w pokojach 4-8 osobowych i będą otrzymywać w miejscowej stołówce cztery posiłki dziennie. Tamtejszy mikroklimat uznawany jest za leczniczy. Dzieci w czasie licznych zajęć rekreacyjnych będą korzystały z boisk sportowych, sali gimnastycznej, świetlicy i wycieczek turystycznych oraz będą brały udział w ogniskach, zabawach i dyskotekach. Organizatorzy zapewniają wycieczkę do Trójmiasta. Uczniowie zwiedzą w Gdyni: Oceanarium, okręt wojenny „Błyskawica", basen jachtowy; w Gdańsku: Stare Miasto, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Westerplatte i w Oliwie Palmiarnię i Oliwski Park. W czasie wycieczki na Hel odwiedzą Latarnię Morską, Fokarium, wybrzeże klifowe i muzeum latarnictwa z maszynownią. Podczas trzeciej wycieczki do Władysławowa - Cetniewa zapoznają się z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich polskich sportowców i miejsc licznych zawodów sportowych oraz obejrzą „Aleje Gwiazd Sportu". Ponadto dzieci odbędą rejs statkiem po morzu odwiedzą port rybacki w Pucku, katedrę i miejsce zaślubin z morzem.

Dziećmi będzie się opiekowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która będzie także prowadzić program profilaktyczny. Dzieci kwalifikują na kolonie pedagodzy szkolni oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pełny koszt kolonii pokryty zostanie z budżetu miasta.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl