Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Poznali najnowsze rozwiązania techniczne w budowie kanalizacji

W dniach od 4 do 6 czerwca 2012 w Hotelu Lidia SPA& Welness w Darłowie pod patronatem Arkadiusza Klimowicza - burmistrza miasta Darłowo odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa "Najnowsze Rozwiązania Techniczne w Budowie Kanalizacji.

W konferencji uczestniczyli kierownicy i zastępcy dyrektorów d/s technicznych zakładów komunalnych i wodociągowych, specjaliści od oczyszczania ścieków, projektanci, przedstawiciele producentów urządzeń wodno-kanalizacyjnych, naukowcy i praktycy. Organizatorem konferencji był amerykańsko - niemiecki koncern Pentair Water i jego firma Jung Pumpen. Podstawowym celem konferencji była prezentacja, analiza oraz dyskusja na temat nowo wprowadzanych rozwiązań, urządzeń, materiałów oraz technologii w budowie i eksploatacji kanalizacji deszczowych i sanitarnych.

W sali konferencyjnej zebrało się 90 uczestników, którzy nie tylko wysłuchali licznych referatów, ale dyskutowali o najnowszych tendencjach technicznych w tej dziedzinie gospodarki. Konferencji towarzyszyła wystawa najnowszego sprzętu i urządzeń mających zastosowanie w budowie i eksploatacji urządzeń kanalizacyjnych.

Moderatorem konferencji był Zenon Świgoń - rzeczoznawca Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Na wstępie przedstawiciel Pentair Water poinformował uczestników konferencji o koncernie w skład, którego wchodzi ok.100 firm i którego obroty w ubiegłym roku przekroczyły 7 miliardów dolarów. W jego skład wchodzą m in. takie firmy, jak  Jung Pumpen, Nocchi, Elplast, Yara. Uczestnicy konferencji otrzymali katalogi i prospekty wszelkich innowacyjnych urządzeń mających zastosowanie w technice kanalizacyjnej.

O najnowszych trendach rozwoju systemów odprowadzania ścieków mówił prof. Maciej Mrowiec z Politechniki Częstochowskiej. O zasadach i przykładach obliczeń sieci ciśnieniowych oraz rozwiązywaniu problemów eksploatacyjnych sieci ciśnieniowych mówili przedstawiciele firmy Jung Pumpen. Bardzo ciekawe sposoby finansowania inwestycji kanalizacyjnych przedstawił Zenon Świgoń- rzeczoznawca PZITS w zakresie ochrony wód oraz sieci kanalizacyjnych. Nie zabrakło też akcentu darłowskiego. Wiesław Połczyński kierownik zakładu wodociągów i kanalizacji w MPGK w Darłowie zaprezentował referat p.t.„Rozwój sieci kanalizacyjnej w mieście Darłowo. Duże zainteresowanie wywołało wystąpienie Arkadiusza Wolnika z firmy Jung Pumpen na temat „Przyczyny wydzielania się odorów w sieciach kanalizacji tłocznej i sposoby rozwiązywania tego problemu". To była bardzo udana i owocna konferencja mówił prof. Maciej Mrowiec. Potwierdzają to uczestnicy, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów gospodarki wodno-ściekowej. Jedynym minusem konferencji zdaniem Zenona Świgonia był za mały udział wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy zazwyczaj decydują o inwestycjach kanalizacyjnych oraz o konieczności ich modernizacji.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl