Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Nadmorski pokaz lotniczy w Darłowie

W przeddzień Święta Wojska Polskiego z okazji pięćdziesięciolecia lotnictwa morskiego w Darłowie odbył się 14 sierpnia pokaz sił powietrznych Polski i Szwecji.

Ze strony szwedzkiej swoje umiejętności prezentowały cztery wielozadaniowe samoloty bojowe typu JAS 39 Gripen. Następnie w powietrzu obejrzeliśmy samoloty myśliwskie polskich Sił Powietrznych Su-22 i MiG-29. Potem nadleciał śmigłowiec pokładowy Kaman SH-2G Seasprite. Jego załoga zaprezentowała między innymi elementy pilotażu wykorzystywane podczas działań zwalczania okrętów podwodnych i radiolokacyjnego wskazywania celów. Dalej w pilotażu indywidualnym zobaczyliśmy śmigłowiec szturmowy Mi-24. Kolejnym elementem pokazów był pilotaż zespołowy wraz elementami działań poszukiwawczo - ratowniczych w wykonaniu załóg samolotów patrolowo - rozpoznawczych M-28 Bryza. Po ich zakończeniu załoga śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R zaprezentowała operację podjęcia rozbitka z wody i przekazania go na jednostkę Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Tajfun. Pokazy zakończyły się zespołowym lotem śmigłowców i samolotów rozpoznawczo - patrolowych.

Dwugodzinny nadmorski pokaz lotniczy z wielkim zainteresowaniem obserwowało tysiące ludzi z plaży i z falochronu brzegowego w Darłówku wschodnim.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl