Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Ktokolwiek wie

Poszukuje się wszelkich informacji na temat zaginionych żołnierzy amerykańskich w czasie II wojny światowej lub ich szczątków.

Podczas II wojny światowej lotnicy amerykańscy dokonywali rozpoznania i nalotów na wiele niemieckich obiektów militarnych położonych nad wybrzeżem Pomorza Zachodniego. Podczas tych operacji część z nich zginęło, zostało wziętych do niewoli lub zaginęło. Według aktualnej informacji Krajowej Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa na terenie województwa zachodniopomorskiego powinny się znajdować nieodnalezione dotychczas szczątki 45 żołnierzy amerykańskich, którzy polegli lub zmarli na tym obszarze. Do Rady OPWiM zwróciła się amerykańska instytucja (Office of the Secretary of Defense) prowadząca poszukiwania żołnierzy amerykańskich z prośbą o pomoc w odnalezieniu ich szczątków. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o odszukanie miejsc, w których mogą znajdować się mogiły lub szczątki poszukiwanych. W przypadku, gdy na terenie powiatu sławieńskiego znajdują się groby lub pomniki upamiętniające żołnierzy amerykańskich prosimy o przesłanie aktualnych zdjęć tych miejsc. Informacje proszę przesyłać na adres e-mail rzecznik@darlowo.pl lub bezpośrednio zajmującym się opieką nad cmentarzami wojennymi Lechem Jakóbowskim tel. 91 4303689 i e- mail  ljakobowski@szczecin.uw.gov.pl

Wiadomym jest, że 11 kwietnia 1944 r. został zestrzelony nad Dąbkami bombowiec amerykański Boeing B-17 Flying Fortress tzw. latająca forteca nr boczny B-17 F 42-3322 i wpadł do Morza Bałtyckiego tuż przy brzegu. Sześciu rozbitków dotarło do brzegu. Według nich czterej pozostali utonęli. Poszukiwane są informacje dotyczące starszego sierżanta: Burklund Joel, sierżantów Caputo Carl G., Massie John Jr. i drugiego lotnika Munoz Ralph, a także informacje o szczątkach w/w samolotu.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl