Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie powstaje marina na 70 jachtów

W ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego w Darłowie przy ul. J. Conrada powstaje port jachtowy na 70 jednostek.

Z roku na rok rośnie liczba jachtów krajowych i zagranicznych odwiedzających darłowski port. Zwiększa się także liczba jachtów i łodzi żaglowych oraz motorowych zarejestrowanych w Darłowie. Dla nich w Porcie Darłowo  już od paru lat zbyt mała stała się tymczasowa przystań kontenerowa usytuowana na wschodnim brzegu Wieprzy przy nabrzeżu Usteckim.  Poza tym miejsce cumowania jachtów nie jest chronione przed zafalowaniem, prądem rzeki Wieprzy i spływem kry lodowej. W nowym porcie jachtowym żeglarze będą mieli znacznie lepsze warunki postoju. Projekt „Budowa Przystani Jachtowej na pomostach pływających w Basenie Rybackim w Darłowie" jest dofinansowany przez UE w ramach projektu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - Sieć Portów Turystycznych Pomorza Zachodniego". Dofinansowanie z osi priorytetowej 6 - Polska gospodarka na rynku międzynarodowym, działanie 6.4 Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013 wynosi 40 procent kosztów kwalifikowanych.

Projekt mariny Darłowie opracowało Biuro ALPINUR z Gryfina specjalizujące się w pracach podwodnych i hydrotechnicznych. W części basenu rybackiego naprzeciw stoczni remontowej zostaną zamontowane dwa pomosty pływające, wyposażone w urządzenia do cumowania jachtów, trapy zejściowe, oraz przyłącza energetyczne i wodociągowe. Przystań jachtowa pomieści jednorazowo około 70 jednostek. Realizatorem kontraktu o wartości brutto 1.254.436,71 zł jest Nawimor Inwest S.A. Planowany termin oddania do użytku przystani żeglarskiej to 31 października tego roku. Kutry rybackie cumujące obecnie w tym miejscu na okres inwestycji przeniesione zostaną w inne miejsce wskazane przez zarząd portu. Po zakończeniu inwestycji basen rybacki będzie dwufunkcyjny, czyli będą w nim cumować osobno zarówno jachty jak i kutry.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl