Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wędkowali z darłowskiej plaży

W miniony weekend 25/26 sierpnia w Darłowie rozgrywano szóste ogólnopolskie zawody wędkarskie "Darłowska Plaża 2012".

Do stolicy wędkarstwa morskiego jak nazywane jest Darłowo zjechało ponad 40 zawodników z całego kraju (większość z rodzinami), aby wziąć udział, w połowach z plaży. Przez 20 godzin rywalizowano na ponad dwukilometrowym odcinku zachodniej plaży. Bazą zawodów, który gościł wędkarzy był nadmorski ośrodek wczasowy Górnik II. Wielu turystów kąpiących się w morzu i spacerujących wzdłuż brzegu było zdumionych i zaciekawionych jak zobaczyli na plaży las wędek. Dopytywali się jak to się łowi ryby z plaży i kibicowali zawodnikom. Łowienie z plaży jest w wielu krajach rozpowszechnione pod angielską nazwą surfcasting. Na naszym wybrzeżu łowi się w ten sposób głównie ryby słodkowodne: leszcze, węgorze, okonie i płocie oraz flądry. Łowienie z plaży wymaga wykonywania rzutów bardzo dalekich, 120-200 metrów -tłumaczyli plażowi wędkarze. Ogółem złowiono 12 wymiarowych leszczy i dwie płocie. Pierwsze miejsce zdobył Przemysław Zalisz z Klubu Konger z Poznania, który złowił największego leszcza. Wyprzedził on swojego kolegę klubowego Piotra Pietrzyka. Trzecie miejsce wywalczył Jan Kułaga z Darłowa.

Organizatorem zawodów był zarząd koła PZW „Łosoś w Darłowie. Zawody sponsorowała firma Grauvell, darłowski samorząd i inni, a medialnie wspomagali je: Telewizja -Taka Ryba, Wędkarz morski i Obserwator Lokalny mówi Piotr Ebel inicjator morskiego wędkarstwa i prezes koła PZW w Darłowie.

Wspaniała atmosfera, smaczne wyżywienie, sympatyczni i pozytywnie zakręceni ludzie, oraz dobra pogoda, to ważne czynniki, dla których warto tu przybywać mówił biorący po raz szósty w tych zawodach wędkarz z okręgu mazowieckiego.

Gościem zawodów był kapitan kadry polskich wędkarzy na najbliższe Mistrzostwa Europy w połowach z małych łódek, Mariusz Getka, na co dzień szef Koła Wędkarskiego PZW „Jesiotr" w Szczecinku. Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach od 8-15 września na darłowskich łowiskach morskich. Udział w nich potwierdziły już reprezentacje narodowe m.in.: Niemiec, Włoch, Holandii i Luxemburga.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl