Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Pejzaż powiatu sławieńskiego w malarstwie Kazimierza Babkiewicza

W Terminalu Sztuki przy ul. Kotwicznej w Darłowie 28 sierpnia otwarto wystawę malarstwa Kazimierza Babkiewicza.

W otwarciu wystawy uczestniczyli m. in. Starosta powiatu sławieńskiego Wojciech Wiśniowski i burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz. Tym razem artysta zaprezentował swoje ostatnie prace ukazujące Krajobrazy Powiatu Sławieńskiego.

Kazimierz Babkiewicz - artysta malarz, rysownik, autor grafik i ekslibrisów, a także publicysta kulturalny ur. w 1951 w Kodniu nad Bugiem. Ukończył w 1970 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Następnie studiował w latach 1970-76 na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu. Dyplom otrzymał w 1976 w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Od 1978 roku mieszka i tworzy w Sławnie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym oraz rysunkiem, pastelami   i grafiką (w tym także  ekslibris). Najczęstszym motywem jego prac jest pejzaż i martwa natura. Wykonuje na zamówienia portrety  i kopie dawnego malarstwa. Jego prace posiada wiele muzeów i galerii malarstwa.

Ma w swoim dorobku ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (Rinteln, Bad Nenndorf, St. Petersburg, Niżnyj Tagił, Gabrowo, Sofia, Frederikshavn, Moskwa). Na Międzynarodowym Biennale „Humor i Satyra w Sztuce - Gabrowo 2005" otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Turystyki Bułgarii zwyciężając w kategorii: rysunek i grafika. Na konkursie ekslibrisowym w Szanghaju w 2009 roku przyznano mu nagrodę honorową "Excellent Prize", a na kilku innych konkursach jego prace otrzymywały wyróżnienia. Był komisarzem artystycznym pleneru malarskiego „Zobaczyć Łącko". Prowadzi galerię sztuki "W Ratuszu" mieszcząca się w gmachu Urzędu Miejskiego w Sławnie. W tym roku otrzymał prestiżowy Laur Specjalny Starosty Sławieńskiego. Z tej okazji starostwo wydało artyście barwny katalog zatytułowany: Krajobrazy powiatu Sławieńskiego.

Pejzaże podmokłego lasu i nadwieprzańskie łąki są ulubionym tematem malarstwa Kazimierza Babkiewicza zafascynowanego pomorską przyrodą. Maluje je o różnych porach roku wykorzystując grę świateł i cieni. Jego stylizowane sosny czy stare dęby to dzieła, które warto mieć w swoim domu. Utalentowany artysta w swoisty sposób, nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego malarstwa krajobrazowego i europejskiego. Widzowie mieli okazję porozmawiać z malarzem i obejrzeć szkice, jakie w mniejszej skali robi bezpośrednio z natury.

Wystawa będzie czynna do 6 września.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl